Kar ve buzlanma geçit kapattı

Karaman'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma trafikte aksamalara neden oldu. Bazı araçlar yolda kaldı.

Reklam
17 Ocak 2020 - 10:52 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 11:22
Reklam

Karaman'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma bazı araçların yolda kalmasına sebeb oldu. Polis sabah trafiğinde Ereğli yolu alt geçidini kar ve buzlanma nedeni ile 1 saat trafiğe kapattı.

Karaman'da dün gece başlayan hafif kar yağışı sabaha kadar aralıklarla devam etti. Gece sıcaklığın eksilere düşmesi ile birlikte bazı yollar buz tuttu. Sabah trafiğinde ise bazı bölgelerde araçlar yollarda kaldı. Karaman'da en büyük sıkıntının yaşandığı yerlerden birisi Ereğli yolu alt geçidi olurken, bir diğeri ise Alparslan Türkeş bulvarı üzerinde bulunan özen ekmek kavşağı oldu.

Ereğli yolu alt geçitte 3 otomobil 1 tırın kalması üzerine polis alt geçidin bir yönünü trafiğe kapattı. Alt geçitte kalan 3 otomobil çekiciler yardımı ile kurtarılırken, yolun trafiğe kapanmasına sebeb olan tır bir vinç yardımı ile kaldığı alt geçitten kurtarıldı. Araçların kurtarılmasının ardından Karaman Belediyesine bağlı ekipler yolda kürüme ve solisyon çalışması yaptı. Ekiplerin yaptığı çalışmaların ardından yol yeniden trafiğe açıldı. Yolda kalan araçların bir çoğunun yazlık lastik kullandığı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum