Reklam
Reklam

Kadınlar gümbür gümbür geliyor

Kadın muhtar adayları seçim çalışmalarına şimdiden başladı. Kadın adaylar İl Emniyet Müdürü Bayraktar'ı makamında ziyaret etti.

Editor: Buket Toprak
18 Ekim 2018 - 11:26 - Güncelleme: 20 Ekim 2018 - 11:44
Reklam

Karamanlı kadın muhtar adayları seçim çalışmalarına ve ziyaretlerine devam ediyor.

Kadın muhtar adayları İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar'ı makamında ziyaret etti. Kadın muhtar adayları proje kordinatörü Nurten Kılıç kendilerini makamda kabul eden İl Emniyet Müdürü Bayraktar'a teşekkür etti.

Kılıç; “Her şey daha temiz ve güzel bir Karaman için. Her şey daha güvenli ve huzurlu bir gelecek için’’ dedik. ‘’Her Mahalleye Bir Kadın Muhtar Adayı’’ projesi kapsamında Emniyet Müdürümüz Sayın Fikret Bayraktar Bey’i makamında ziyaret ettik. Karaman genel asayiş sorunları hakkında bilgi edindik.

Karamanda başlatılan bu demokratik girişim ülke genelinde ses getirecek. Eğer ki kadın muhtar adayları olarak bu ilki başarabilirsek kadınlar yerel yönetimde varlığını etkinliğini göstermiş olacaklar. Kadın muhtar adayı olarak sayımızı artırarak ilk defa kadınların yerel yönetime girmesiyle de şehrimizin adını duyurmuş olacağız. İl olarak demokrasi anlamında bir farkındalığımız olacak. O halde biz de kadın erkek cins ayrımı gözetmeksizin omuz omuza Karaman halkı olarak bu girişimi desteklemeliyiz. Bu cesaret duygusunu ve fırsatını kadınlarımıza sunmalıyız.  Karamanlı kadınlara fabrikalarda iş hayatında olduğu gibi yerel siyasi alanlarda da iş alanları açmalı onlara bir şans vermeliyiz. 

21 Kadın muhtar adayımız var. Sizlerin desteği ile bu sayı daha da artacaktır. Karaman demokrasi anlamında bir ilki başaracak bu da bir başlangıç sayılacaktır.  

Hep birlikte başlatacağımız bu uygulama ile daha huzurlu ve güvenli bir Karaman temennisiyle sayın halkımızdan çalışmalarımızda destek bekliyoruz. Yeni hizmet yılında muhtarlık yarışında desteklerini bekliyoruz. Karamanlı kadınlar yerel yönetimlerde olsun onlara bir kez dahi olsa şans verin. Destek verin destek olun. Önce kadın kadına destek.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x