İŞGEM'den Mezun Olan Fabrikasını Kuruyor

Kendi işini kurmak isteyenlere uygun mekân ve cazip fırsatlar sunan Karaman İş Geliştirme ve Destekleme Kurumu İŞGEM, bugün 21 girişimciye kapılarını açarak, sektörlerinde büyümelerine aracılık ediyor.

Reklam
İŞGEM'den Mezun Olan Fabrikasını Kuruyor
19 Mart 2020 - 10:37 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 10:58
Reklam

Kendi işini kurmak isteyenlere uygun mekân ve cazip fırsatlar sunan Karaman İş Geliştirme ve Destekleme Kurumu İŞGEM, bugün 21 girişimciye kapılarını açarak, sektörlerinde büyümelerine aracılık ediyor.
2017 yılında faaliyetlerine başlayan Karaman İŞGEM, bünyesinde, enerji sistemlerinden, gıda ve tasarıma, Makine ve Ambalaj’dan, Otomasyon ve danışmanlık hizmetlerine, Mekatronik, iklimlendirme, Tıbbi Aromatik Bitkilerden İnşaat sektörlerine kadar kuluçka merkezinde meslek gruplarının potansiyeline güç katıyor.
11 bin m2’lik alanda 21 adet işyeri kapasitesi ile hizmet veren Karaman İş Geliştirme ve Destekleme Merkezi İŞGEM, toplam 2 milyon olan yatırım bedeliyle faaliyetlerini işletici kuruluş olan Karaman İş Geliştirme Merkezi Anonim Şirketi altında yürütüyor.
Karaman’da dönemin Belediye Başkanlarından Ali Kantürk’ün Genel Müdürlüğünde faaliyetlerini sürdüren İŞGEM, yeni girişimcilere iş kurma aşamasında yardımcı olarak, hem fiziki hem de teknik aşamada destekliyor.
İşgem’den Mezun Olan Fabrikasını Kuruyor
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca kanun kapsamında, girişimcilik destek programı uygulama esaslarına göre Karaman’da kurulan İŞGEM, uygun ekonomik şartlarda kapılarını açtığı girişimcilerin de doğrudan büyümesine vesile oluyor.
İŞGEM’de bugüne kadar 21 girişimci işini kurma fırsatı bulurken, 6 yeni girişimci mezun olarak firmasını şirkete dönüştürmeyi başardı.
İŞGEM’den mezun olan yeni girişimcilerden 2’sinin de Karaman Organize Sanayi Bölgesinden arsa satın aldığı ve fabrikasını da kurduğu öğrenildi.
Ve yine halen İŞGEM’de faaliyetlerini sürdüren 4 girişimcinin de işlerini büyüterek daha büyük mekanlara taşındıkları bilgi edinildi.
“GELECEĞİN BİLİNÇLİ VE GÜÇLÜ SANAYİCİSİNİ YETİŞTİRİYORUZ”
Karaman İŞGEM Genel Müdürü Ali Kantürk, amaçlarının girişimcilere işletmelerin kuruluş ve gelişim aşamasında her türlü desteği vererek, Karaman ve bölge ekonomisine katkı sağlayan işletmeleri ortaya çıkarmak olduğunu söyledi.
Yeni girişimcilere en zayıf oldukları iş kurma aşamasında destek hizmetleri sunduklarını belirten İŞGEM Genel Müdürü Ali Kantürk;
“Böylece girişimcilerimizin karşılaşacakları riskleri en aza indirerek işletmelerimizin en kırılgan oldukları ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve ayakta kalarak büyümelerine vesile oluyoruz.
Çünkü İŞGEM’in başlıca hedefleri arasında geleceğin bilinçli, güçlü sanayici ve iş insanlarını yetiştirmek olduğunu biliyoruz.” dedi.
İşletmelerin ayrıca iş geliştirme koçluğu, destek ağlarına ulaşım ve finans kaynaklarına erişimle birlikte uygun koşullarda işyeri mekanı hizmetlerinden doğrudan faydalandığının altını çizen Kantürk;
“Ortak ofis ekipmanı, ofis hizmetleri gibi hizmetler de sunarak onları beslemek amacıyla kurulan işletme kuluçkası ile merkezimiz, yeni bir iş kurma kalkınma ve istihdam modelini de beraberinde sağlamaktadır.
Böylece zamanla firmalarımızın büyümesi, potansiyel ve kapasitesini geliştirmesi ve hatta fabrikalarını kurmaları bizleri hem mutlu etmekte hem de gururlandırmaktadır.
Üç bölümden oluşan Yönetim, İcra ve Genel Kurul yapımızla, merkezimiz, Karaman ve ülkemiz için istihdam oluşturmaya ve sosyo ekonomik katma değer üretmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.
 
 
 
 
 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Durmuş Ali bozkurt
  1 hafta önce
  Helal olsun başkan karamanimiza yapmış olduğun hizmetten dolayı sana ve arkadaşlarına teşekkür eder.
 • Ramazan yıldırım
  2 hafta önce
  Bu adamın karamana faydası olmadı bari iş arayanlara olsun faydası olursa tabi
-----Sponsorlu Bağlantılar-----