Gözü yaşlı baba halen her saat her dakika onu düşünüyoruz

Reklam
27 Eylül 2019 - 09:13
Reklam

KARAMAN'da 15 Ağustos 2016'da babasına ait otomobil ile evden ayrıldıktan sonra kayıplara karışan postacı Ahmet Uysal için 3 yıl aradan sonra yeniden arama çalışmaları başlatıldı. Polis kurbağa adamlar Fisandun barajında 10 kilometrelik alanı 40 metre derinliğe kadar taradı.

Karaman'da 15 Ağustos 2016 günü babasına ait 70 FZ 843 plakalı otomobil ile evden ayrılan PTT'de posta dağıtıcısı Ahmet Uysal'dan ailesi bir daha haber alamadı. Oğullarının eve dönmemesi üzerine ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Ancak o dönemde yapılan arama çalışmalarında Ahmet Uysal ve otomobilinin izine rastlanmadı.

Oğlunun akıbetini merak eden ve biran önce bulunmasını isteyen ayakkabı tamircisi olan babası Ramazan Uysal da, bir televizyon kanalında kayıplarla ilgili programa katıldı. Canlı yayına telefonla bağlanan ve adının açıklanmasını istemeyen bir kişi, Ahmet Uysal'ın dövülüp otomobiliyle birlikte baraj gölüne atıldığını duyduğunu söyledi. Polis yaptığı telefon takibindede Ahmet Uysal'ın en son cep telefonu sinyalinin Fisandun Barajı mevkisinden geldiğini tespit etti.

Yapılan tespitlerin ardından ihbar üzerine 24 Şubat 2017'de Fisandun ve Yeşildere barajında afat ekiplerince su altı kameraları ile arama yapıldı ancak hiç bir ize ulaşılamadı.

Dosyayı yeniden açan Karaman İl Emniyet Müdürlüğü 3 yılı geçkin aranın ardından bakılmayan bölgeleri tekrar incelemek için yeniden çalışma başlattı. Mersin'den gelen kurbağa adamlar 2 gün boyunca Fisandun barajında 10 kilometre karelik alanda 40 metre derinlikte tarama yaptı. Taramalarda yeni bir bulguya rastlanamadı.

3 yıl sonra aramaların yeniden başladığını öğrenen kayıp Ahmet Uysal'ın babası ayakkabı tamircisi Ramazan Uysal 3 yılın ardından arama çalışmalarının yeniden başlamasından dolayı dalgıçlara ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti. Gözleri dolan ve halen bir umutla oğlunun gelmesini beklediğini söyleyen baba Uysal; “Devletimizin eli uzun herşeye gücü yeter. İnşallah kurban olduğum allahımın izni ile hayırlı bir yerden hayırlı bir haber alırız. Yıllardır çok uğraştık çok çaba gösterdik ama bu güne kadar bir neticiye varamadık. Devletimizden ve polislerimizden Allah razı olsun. 3 yılın ardından yeniden bir çalışma başlattılar. İnşallah vakti saati yetince bir haber alırız ve yeniden evine gelir. Umudumuz bu yönde. Bizler çok zor durumdayız inşallah haber hayırlı bir şekilde gelir, kötü bir haber gelmez. Halen her saat her dakika aklımızda biz halen onunla yatıp onunla kalkıyoruz” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----