ERCP Karaman'da uygulanmaya başladı

Karaman Devlet Hastanesi bünyesine kazandırılan ERCP cihazı sevklerin önüne geçecek.

Reklam
ERCP Karaman'da uygulanmaya başladı
24 Ekim 2019 - 17:29
Reklam

Karaman Devlet Hastanesi bünyesine kazandırdığı yeni ERCP cihazı ile il dışına yapılan sevklerin sayısını bir çoğuna engel olacak. Konya'da 3 ay sonrasına randevu verilen işlemler Karaman'da artık günü birlik yapılabilecek.

Geçtiğimiz hafta Karaman Devlet Hastanesine kazandırılan ERCP cihazı hastalara hizmet vermeye başladı. ERCP cihazının Karaman için çok önemli olduğunu belirten Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ahmet Yılmaz artık ERCP cihazı ile Karaman'da müdahale yapabildiklerini belirtti.

Karaman Devlet Hastanesinn her geçen gün biraz daha geliştiğini belirten Yılmaz yeni gelen ERCP cihazı ile ilgilide açıklamalarda bulundu. Yılmaz; “Endoskopik Retrograd Kolanjiyo Pankreatografi (ERCP) safra yolları ve pankreas kanalının tanı ve tedavisinde kullanılan bir uygulamadır. ERCP Gastroenteroloji uzmanları tarafından özel bir endoskopi cihazı kullanılarak yapılır.

ERCP ameliyatsız olarak safra yolları ve pankreas kanalının darlıklarının tedavisi, taşlarının çıkartılması, cerrahi girişim sonrası oluşan safra kaçaklarının tedavisi gibi durumlarda yapılır. ERCP sayesinde safra yollarına yönelik ameliyat ihtiyacı azalmaktadır. İleri merkezlerde yapılabilen üst düzey bir gastroenteroloji uygulaması olan ERCP artık Karaman Devlet Hastanesinde yapılabilmektedir.

Kaliteli ve kesintisiz bir şekilde sağlık hizmeti verme konusunda hizmet çıtasını sürekli yükseltmeyi hedefleyen sağlık tesisimizde, bölge insanına yaraşır bir şekilde ileri teknoloji ürünü modern cihazlarla hizmet yarışımız devam edecektir. Bu bağlamda ileri düzeyde ve dünya standartlarına uygun ERCP cihazının hastanemiz bünyesine ve Karaman’a kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----