CHP Karaman'da genel kurula gidiyor

CHP'de kongre takvimi belli oldu. Karaman İl Teşkilatıda genel kurula giderek yeni il başkanını belirleyecek.

Reklam
CHP Karaman'da genel kurula gidiyor
30 Eylül 2019 - 16:30
Reklam

Karaman'da Cumhuriyet Halk Partisi İl teşkilatı genel kurula gidiyor. Yapılacak olan genel kurulda mevcut İl başkanı Kadir Ergin'in yeniden aday olup olmayacağı bilinmez iken il başkanlığı için siyasi kulislerde 3 isim dolaşıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi genel kurul takvimini açıkladı. CHP 37. Olağan Kurultay süreci 8 Kasım 2019'da başlıyor. Karaman İl kurultayı ise 2 Ocak 2020 - 3 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

Karaman'da yapılacak olan genel kurulda mevcut İl Başkanı Kadir Ergin'in yeniden aday olup olmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Ergin'in aday olmaması halinde Karaman'da Cumhuriyet Halk Partisinin yeni il başkanlığı için 3 isim geçiyor. 

Parti içi kaynaklar eski il Başkanı İsmail Atakan Ünver'in Milletvekili adaylığı için istifasının ardından İl Başkanı olarak genel merkez tarafından atanan Kadir Ergin'in yapılacak olan genel kurulda aday olmayacağını yönünde görüş verirken, Parti içi demokrasinin en çok uygulandığı parti olarak gösterilen CHP'de İl Başkanlığı için ismi geçenlerin parti üyeleri tarafından belirlenmesi planlanıyor.

GENEL MERKEZ KURULTAYI NİSAN AYINDA

CHP'de 37'nci Olağan Kurultayı'nın ise 2020'nin Nisan ayı içerisinde yapılacağı iddia ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----