Canına tak etti, tepkisini böyle dile getirdi

Karaman'da dün gece yarısı çocuklarının yanında dükkanı mühürlenen esnaf tepkisini dile getirmek için çatıya çıktı. Zabıta dün gece müdürlediği dükkanı bugün yeniden açtı.

Reklam
05 Ekim 2019 - 18:48
Reklam

Karaman'da zabıta ekipleri dün gece 23.10 sıralarında halı yıkattıracağız diyerek müşteri gibi aradıkları Ramazan Cengiz'in halı yıkama işyerini ruhsatsız olduğu gerekçesi ile mühürledi. Kendisine zabıta ekiplerince pusu kurulduğunu söyleyen Cengiz ise bütün evraklarının tamam olduğunu ancak GİM toptancılar sitesinin yapımı esnasındaki tapudaki hatadan dolayı bir türlü ruhsatını alamadığını söyledi. 

Olay sabah 08.10 sıralarında Tabduk Emre Mahallesi Halil Cin Caddesi üzerinde bulunan GİM toptancılar sitesinde meydana geldi.

İddiaya göre; Ramazan Cengiz'i gece 23.10 sıralarında müşteri gibi arayan zabıta ekipleri halı yıkatacağını söyleyerek Cengiz'e dükkanı açmasını söyledi. Cengiz'in halı yıkama dükkanını açmasının ardından zabıta ekipleri ruhsatsız işyeri çalıştırdığı nedeni ile Cengiz'in dükkanını mühürledi.

Gece dükkanı mühürlenen Cengiz sabahın ilk ışıkları ile birlikte dükkanının çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. İhbar üzerine olay yerine polis, ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.  Müzakereci polis tarafından ikna edilmeye çalışan Ramazan Cengiz olay yerine gazetecilerin gelmesi durumunda derdini anlatıp ineceğini söyledi. Olay yerine gelen zabıta ekipleri ise gece mühürlenen dükkanın mührünü açarak dükkanın yeniden faaliyete geçebileceğini Cengiz'e belirtti.

Çatıdan kameralara seslenen Ramazan Cengiz; “Benim bütün evraklarım hazır olmasına rağmen bana ruhsat verilmiyor. Bu binalar yapılırken dükkan tapularında hata yapılmış. Bunda benim suçum ne olabilir. Ben kira sözleşmemi yapmışım bu dükkanda yıllardır kiramı ödüyorum. Ben 1 aydır ruhsat için milletin peşinde koşuyorum bana selam veren bile yok. Zabıta ekipleri halı yıkatacağız diyerekten bana pusu kuruyorlar. Beni burada kıstırıyorlar. Çoluğumun çocuğumun yanında gecenin 11'inde dükkanımı mühürlüyorlar” dedi.

Ramazan Cengiz dükkanının mührünün sökülerek dükkanın yeniden açılış evraklarının hazırlanmasının ardından çatıdan inerek yeniden açma evrakları imzaladı. Cengiz daha sonra ifadesi alınmak üzere polis ekiplerince karakola götürüldü.

Muammer ŞEN/KARAMAN, (DHA) 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----