Binlerçe kişi şölen alanında buluştu

Karamanlılar Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleninde bir araya geldi. Etkinlikler gece saat 01.00'a kadar devam etti.

Reklam
03 Ağustos 2019 - 01:09
Reklam

Karaman'da dün başlayan ve bu yıl ilki düzenlenen “Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni” etkinliklerinde binlerce Karamanlı bir araya geldi. Türk Dünyası Kültür Parkındaki etkinliklerde Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Tuluyhan Uğurlu ve Yudum sahne aldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı tüm Karamanlıları selamlarken, gurbetçileride unutmadı. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni'nin tarihini binlerce kilometre uzaklıktan sılaya gelen gurbetçiler için özel olarak belirlendiğini söyleyen Kalaycı, “sizlere söz veriyorum seneye geldiğinizde çok farklı bir Karaman göreceksiniz” dedi.

Kalaycı'nın konuşmasının ardından ilk olarak Türk Dünyası Müzik Topluluğu sahne aldı. Türki Cumhuriyetlerin eserlerini sergileyen topluluk beğeni topladı. Ünlü piyano sanatçısı Tuluyhan Uğurlu ise yaptığı piyano şov ile Karamanlılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Gecenin son kapanışını ise Yudum yaptı. Yudum'un seslendirdiği bir birinden anlamlı türkülere Karamanlılarda eşlik etti. Yaklaşık gece 01.00'e kadar süren etkinlikler olaysız bir şekilde son buldu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----