Bayram Uysal'dan tekel bayilere uygulanacak cezaya tepki

Karaman Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal tekel bayilere uygulanacak olan cezaya tepki gösterdi.

Reklam
Bayram Uysal'dan tekel bayilere uygulanacak cezaya tepki
31 Ocak 2020 - 11:39

Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Bayram Uysal saat 22.00'dan sonra tekel bayilerin alkol satmasında uygulanacak olan cezanın arttırılmasına tepki gösterdi. Uysal, artık diyecek bir şey bulamıyoruz derken, bir başka takipçisi ise bu durumlardan dolayı odaları ve sivil toplum kuruluşlarını suçladı.

Karaman'da Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal saat 22.00'dan sonra alkollü içeçek satan tekel bayilere uygulanacak olan cezanın arttırıldığını belirterek bu konuyu sosyal medya üzerinden eleştirdi. Başkan Uysal yaptığı paylaşım ile “Saat 22'den sonra tekel bayilerde alkol satma cezası 63.815 TL olmuştur. Diyecek bir şey bulamamıyoruz artık”  dedi. 

Uysal'ın paylaşımının altına çok sayıda yorum geldi. Gelen yorumlar arasında esnafın artık bittiğini kira ve faturaları bile ödeyemedikleri belirtende oldu, padişahım çok yaşa diyende oldu. Yorumlar arasında bir kişi ise bu durumların müsebbibi olarak sivil toplum kuruluşlarını ve federasyonları gösterdi. Necmi Demirel isimli kullancı Başkan Uysal'ın tepkisinin altına yaptığı yorumda “Başkanım yanlış anlamayında bu sivil toplum örgütleri niye var bu federasyonlar odalar niye var Ankara’daki fedarasyonlsrdan hiçbir ses çıkmıyor sadece bunun için demiyorum bütün meslek guruplarında var eğer bu odalar esnafa çözüm odaklı işler yapmayacaksa kapatıverin bunodaları başvuru yapın huzülü kalabalık bari yapmayın” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----