Reklam

Başkan Bayram, çiftçiye bir kez daha sahip çıktı

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, ıskarta alım konusunda çifçinin alın terini ve emeğini gasp ettiğini bildirerek 'yazıklar olsun' dedi.

Reklam
Başkan Bayram, çiftçiye bir kez daha sahip çıktı
Editör: Ali Dağlı
19 Eylül 2020 - 16:42
Reklam

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, ıskarta alım konusunda çifçinin alın terini ve emeğini gasp ettiğini bildirerek 'yazıklar olsun' dedi. 

Başkan Bayram açıklamasında , "Elma üzerine Karaman’da yatırımları olan firmaları ve onların ruhuyla aracılık yaparak alım yapan çiftçimizin sırtından para kazanan Allah korkusu olmayanları Allah’a havele ediyorum.

Satın alınan ıskarta elmalardan üretilen konsantre ihracata gidiyor dövizdeki büyük artışa rağmen bazı firmalar üretimi Karaman’da yaptıkları için nakliye avantajı var tüm bunlara rağmen çiftçimizin alınterine emeğini gasp ediyorlar yazıklar olsun.

Karaman’da 2 yıldır yakın takip ettiğimiz mücadele ettiğimiz firmalar rekabet oluşmaması için küçük firmalara her türlü baskıyı yapan bu firmalarla Karaman Ziraat Odası olarak tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz. Üreticimizin ıskarta elmasını değeriyle satması için süreci yakın takip ediyoruz..
Elma ıskarta alım merkezlerini sürekli ziyaret edip fiyatları yakın takip ediyoruz. Iskarta elmaları alım merkezlerine satmaya gelen üreticilerimizi ile sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulunmaya devam ediyoruz. Tüm bu zor şartlarda olumsuzluklara rağmen ilimizde geçen yılda alım yapan , bu yıl 60-70-krş arası alım yapan Göknur Firmasına ve yetkililerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 


Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • usta
  1 ay önce
  çiftçi perişan felan değil icat çıkartma.En azından bir köyün çiftçilerini toplayıp örneğin selerek köyü çiftçileri kooparatifi oluşturabiliyormusunuz yok.bir araya gelemezseniz malınızı en yakın alıcıya onuların istediği fiyata verirsiniz.Ama birleşirseniz kendinize bir pazarlamacı tutar malınızı en azından değerine satarsınız. Kooparatif kuramazssanız daha çok sızlanırsınız.her hangi bir köyde iki kardeşi yan yana getiremezseniz,vay vay ki ne vay
 • Osman Zeki Diler Bayram durak Hakkı küçükçelebi
  1 ay önce
  Başkan elma buzhaneye arpa,buğday ambara konabilir bekleyebilir yaş sebze üreticisinin feryadına kulak verin derdine çare arayın bi çözüm yolu açmaya uğraşın çiftçi perişan perişan
-----Sponsorlu Bağlantılar-----