Reklam
Reklam

Başkan Adaylık sürecini değerlendirdi gerekirse..

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan basın mensuplarına gündem değerlendirmesi yaptı. Çalışkan 31 Mart'tan sonra rızkım için çalışmaya devam edeceğim dedi.

Editor: Buket Toprak
28 Kasım 2018 - 14:16 - Güncelleme: 30 Kasım 2018 - 11:27
Reklam

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Belediye Encümeni toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya geldi. Aday gösterilmediği için kırgın olmadığını belirten Çalışkan gazetecilerin 31 Mart'tan sonra ne iş yapacaksınız sorusuna rızkım için gerekirse hamallık, gerekirse fabrikada çalışırım dedi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karaman Belediye Başkanı Adayını açıklamasının ardından bugün basın mensupları ile bir araya geldi. Encümen salonunda basın mensuplarını ağırlayan Çalışkan Mahmut Sami Şahin'in aday gösterilmesinden onur duydum dedi.

BİZLER MAKAM İÇİN ÇALIŞMADIK

Her zaman AK Parti'nin bir neferi olduğunun altını çizen Çalışkan; Sizlerde biliyorsunuz ki dün sayın Cumhurbaşkanımız Karaman adayımızın Mahmut Sami Şahin olduğunu açıkladı. Biz açıklanan bu isimle gurur duyuyoruz. Mahmut Sami Şahin kardeşimizle birlikte yerel seçimlerde en yüksek oyu alabilmek için canla başla çalışacağız. Bu bir bayrak yarışıdır. Ben Türk dilinin başkentinde Belediye Başkanlığı yapmanın şerefini yaşıyorum. Bu şerefi bana yaşatan önce rabbim daha sonra Cumhurbaşkanımız daha sonrada milletimizin taktiri ile oldu.  Bu kaderimizde varmış ki bu makama geldik ve milletimize en iyi hizmeti vermeye gayret ettik. Bugünde bu bayrağı çok değerli kardeşim Mahmut Sami Şahin'e devredeceğim. Bunu devretmekten de onur duyuyorum. Bizler nasıl belediye başkanı olurken rabbimin izni sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ile gelmişsek bugünde yine aynı şekilde bu bayrağı teslim edeceğiz. Bizler bugüne kadar yaptıklarımızı bir yer edinme bir makam sahibi olmak için yapmadık. Biz her işimizi Allah rızası için yaptık. 

HAMALLIKTA YAPARIM FABRİKADA DA ÇALIŞIRIM

Basın toplantısının ardından soruları cevaplayan Çalışkan 31 Mart'tan sonra ne iş yapacaksınız sorusuna rızkımı kazanmaya devam edeceğim diye yanıt verdi. Her işi yapabileceğini belirten Çalışkan; “Bizim için rızk şudur. Benim çocuklarım okuyor bir gelecekleri var. Bugün ben kendi rızkımı kazanmak için hamallık sa hamallık yaparım fabrikada çalışmam gerekirse fabrikada çalışırım her şeyi yaparım. Bizim hiç bir şekilde bir kaygımız yok. Cenabı Allah bir kapı kapatır, bir kapı açar. Bizler inanan insanlarız Allah'tan gelen her şeye boynumuz kıldan incedir. Bizler bugün çarşıda nasıl gezip dolaşabiliyorsak yarında başımız dik alnımız ak bir şekilde yine dolaşacağız. Kendi rızkımızı da kazanacak Allah'a şükür çalışacak gücümüz vardır. Rızkımız neredeyse bizlerde onun peşinde oluruz. 

KADERLE GELDİM KADERLE GİDİYORUM

Ben bugüne kadar hep bir kaderle bir yerlere geldim.   2004 yılında İl genel meclisi üyesi olmam bir kaderdi. Kader geldi beni İl genel meclis başkanı yaptı süreç devam etti belli projeler içerisinde yer aldık 2009'da Belediye başkanlığına talip olduk Kamil Uğurlu'ya nasip oldu. Biz tekrar il genel meclis üyesi olduk. Kader öyle bir tecelli ettiği 2011'de biz Belediyeye geldik. Belediyede hizmet etmeye başladık. Sonrasında kader takdir etti biz belediye başkanı olduk. İnsanlar hayat çizgilerinde kaderinde ne varsa onu yaşarlar. Bizim amacımız kaderimizi yaşarken insanları kırıp dökmeden, bulunduğumuz makamlardan kendimize bir rant elde etmeden gelir elde etmeden yaşamak.” dedi.

2018/11/2018-11-28-13-22-34.jpg
2018/11/2018-11-28-13-22-35.jpg
2018/11/2018-11-28-13-22-36.jpg
2018/11/2018-11-28-13-22-37.jpg
2018/11/2018-11-28-13-22-37_1.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    8 ay önce
    Zabıta müdürün görevi bir bıraksın onunla ve arkasında kim varsa özel olarak ilgilenecem !!!