AK Parti il başkanından hayvan pazarı çıkışı

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Belediyenin yapacağı hayvan pazarı ile ilgili açıklama yaptı.

AK Parti il başkanından hayvan pazarı çıkışı
09 Aralık 2019 - 17:56 - Güncelleme: 11 Aralık 2019 - 10:11
Reklam

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan Karaman Belediyesinin 18 Aralık'ta ihalesini yapacağı hayvan pazarı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çağlayan yaptığı yazılı açıklamada hayvan pazarı yeri ve projesi bir AK Parti projesidir dedi. Çağlayan; "19 Aralık 2018 tarihinde Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan ile KOP İdaresi arasında imzalanan Karaman’ımıza hayvan pazar yeri kazandırılması protokolü ile başlayan proje 09 Aralık 2019 tarihli Belediye Meclisince hayvan pazarının plan olarak yeri kesinleşmiştir. Proje KOP İdaresi tarafından sağlanan hibe ile birlikte Belediye tarafından gerçekleştirilecektir.

Karaman’ımıza kazandırlımasında emeği geçen önceki dönem Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan Bey'e, Milletvekilimiz Recep Şeker Bey'e, Milletvekilimiz Selman Oğuzhan Eser Bey'e, KOP Başkanımıza ve İdaresine ve projeyi devam ettiren Belediye Meclis Üyelerine Belediye yönetimine teşekkür ederiz. Karaman’ımıza hayırlı olsun" dedi.

HAYVAN PAZARI PROJESİ

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı 31 Mart yerel seçimleri öncesi vaadinde bulunduğu dev projesi için düğmeye bastı. Başkan Kalaycı'nın milyonluk yeni hayvan pazarı projesinde tarih belli oldu. 18 Aralık'ta ihalesi yapılacak olan projenin 2020 yılı sonunda hizmete girmesi bekleniyor.

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı 31 Mart yerel seçimleri öncesi sözünü verdiği yeni hayvan pazarı projesi için ilk somut adımını attı. Proje dosyasını hazırlayan başkan Kalaycı ve ekibi 2020 yılı yatırım ve çalışma programına aldığı proje için ihale tarihini belirledi. 2020 yılı bütçesinden 5 milyon lira ayrılan proje için 18 Aralık 2019'da ihaleye çıkılacak. Organize Sayani Bölgesi  yanına yapılacak olan projede yaklaşık 1000 küçükbaş 400 ise büyükbaş hayvan alanı bulunacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    3 ay önce
    Reisine sorsan buzdolabı onun zamanında kullanılmaya başladı.. Bunu Bosh duysa duvara kafa atardı herhalde