Reklamı Geç


23 Nisan'a özel uygulamada Karaman ilk yeşil alan olmayı başardı

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nün başlattığı 81 ilde gerçekleştirilecek olan Bugün Fidan Yarın Nefes Kampanyası devam ediyor.

23 Nisan'a özel uygulamada Karaman ilk yeşil alan olmayı başardı
23 Nisan 2021 - 13:45
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı 81 ilde gerçekleştirilecek olan 23 Nisan'a özel Bugün Fidan Yarın Nefes Kampanyası devam ediyor.
81 ilde başlatılan uygulamada Karaman'ın yoğun ilgisiyle ilk yeşil alan olmayı başardı.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli "Bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, sizlerin de kendi geleceğiniz için fidanlar sahiplenerek, kendi geleceğinize nefes olmanızı umut ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki bugün dünyaya hediye ettiğimiz fidanlar, gelecekte bu topraklarda yaşayan tüm canlılara nefes olacak. Gelin, hep birlikte geleceğe nefes, dünyaya nefes olalım. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Sizleri sevgiyle kucaklıyorum." diyerek vatandaşları fidan sahiplenmeye davet etti.

Şu an da Karaman'ın katılım durumu %14

  • Hedeflenen Fidan: 1.265.900
  • Sahiplenilen Fidan: 188.249

FİDAN BAĞIŞINDA BULUNMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nün başlattığı 81 ilde gerçekleştirilecek olan Bugün Fidan Yarın Nefes Kampanyası için başvurular, projeye özel olarak açılan internet sitesinden yapılacak. 

Geleceğe nefes kampanyasının başvuru işlemi kısaca bazı adımların gerçekleştirilmesi ile tamamlanabiliyor. 

Karşınıza çıkacak olan harita üzerinde, üzerinde ağaç bulunan illerde başvuru tamamlandığı için ağaç simgesi bulunmayan illerde fidan sahiplenmeniz mümkün olacaktır. Dolayısıyla üzerinde ağaç simgesi bulunmayan ili seçiniz ve karşınıza çıkacak olan 'Katıl' düğmesine basın.

Son aşamada sizden isim soyisim, e-posta bilgileri istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra 'Ben robot değilim' tikini işaretleyin ve 'Katıl' düğmesine basın.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum