Reklam

17 yaşındaki genç köpeklerin saldırısına uğradı

Köpeklerin saldırısına uğrayan genç tedavi altına alındı.

Reklam
17 yaşındaki genç köpeklerin saldırısına uğradı
25 Ocak 2019 - 19:46
Reklam

Karaman'da köpeklerin saldırısına uğrayan 17 yaşındaki Ferat D. sol bacağından yaralandı. Sol bacağında parçalanma olan genç tedaviye alındı.

Olay Hürriyet Mahallesi Yunus Emre Polis Merkezi amirliği yanında meydana geldi.

İddiaya göre 17 yaşındaki Ferat D. Hürriyet Mahallesindeki evine gitmekte iken Yunus Emre Polis Merkezi amirliği yanında köpeklerin saldırısına uğradı. Sol bacağından yaralanan Ferhat D.'nin yardımına polisler ve çevredeki vatandaşlar koştu. Vatandaşlar tarafından köpekler kovalanırken olay yerine sağlık ekipleri istendi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan gençe ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Ambulans ile Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı genç tedaviye alındı.

Ferat D.'nin sol bacağında 3 santimetre genişliğinde kopma olduğu öğrenildi.

Başkan Çalışkan “Köpekleri Dış Mahallelere Yönlendiriyoruz”

Öte yandan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan yaptığı açıklamasında sokak köpeklerinin dış mahallelere yönlendirildiğini söylemişti. 

Ertuğrul Çalışkan'ın o açıklaması şu şekilde; “Kış şartlarında kar ve soğuk nedeniyle sokak köpekleri yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Belediye ekiplerince köpeklerin beslenebilmeleri için belirli noktalara, belirli aralıklarla mama bırakıyoruz. Özellikle şehrin dış mahallelerine bırakılan mamalar, şehir merkezindeki sokak köpeklerini de bu bölgelere çekeceğinden, sürü halinde dolaşmalarının ve korku oluşturmasının da önüne geçilmiş olacak.

“Köpekler kent merkezinden uzaklaşarak saldırganlıkları önlenecek”

Kış ayları süresince aynı noktalara bırakılacak olan mamalar sayesinde sokak köpeklerimiz hem aç kalmayacak hem de kent merkezinden uzaklaşarak olası saldırganlıkları önlenmiş olacak” demişti. 

Belediye tarafından sokak köpeklerinin dış mahalleye yönlendirilmesi çalışmasının ardından mamaların koyulduğu alanın 500 metre ilerisinde bu olayın yaşanması akıllarda soru işareti oluşturdu. Dış mahallelerde yaşayanlar sokak köpekleri ile baş başa bırakıldı yorumları yapıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----