YSK Karaman Belediye Başkanlığı kararını verdi

Mazbata töreninin ardından belediye başkanlığı koltuğuna oturacak.

Reklam
Editor: Buket Toprak
08 Nisan 2019 - 11:07 - Güncelleme: 09 Nisan 2019 - 14:59
Reklam

Karaman'da 31 Mart 019 yerel seçimlerinin ardından Karaman Belediye Başkanlığı seçimlerine AK Parti'den itiraz üzerine itiraz gelmişti. Son itiraz merci olan Yüksek Seçim Kurulu kararını verdi. YSK'dan çıkan karar Karaman'ın yeni Belediye Başkanı Savaş Kalaycı.

Karaman'da yerel seçim sonuçlarının ardından AK parti ilk olarak İlçe seçim kuruluna daha sonrada İl Seçim kuruluna itirazda bulunmuştu. Karaman'da ki itirazları değerlendirilen AK Parti, itirazlar sonucunda bir sonuç elde edemedi. AK Parti İl yönetimi en son itiraz merci olan Yüksek Seçim Kuruluna giderek itirazda bulundu.

Yüksek seçim kurulu itirazları değerlendirmeye aldı. Karaman'da ki itirazları değerlendiren YSK itiraza red cevabı vererek Karaman'ın yeni Belediye Başkanı Savaş Kalaycı dedi.

YSK'nın da itirazı reddetmesinin ardından Savaş Kalaycı'nın Belediye Başkanlığı koltuğuna oturması için hiç bir engel kalmadı. Savaş Kalaycı için yarın 13.30'da il seçim kurulunda mazbata töreni düzenlenecek. Savaş Kalaycı mazbatasını aldıktan sonra Karaman Belediyesi'ne giderek Karaman Belediye Başkanlığı görevini devralacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..