Reklam
Reklam

Yine Karaman için mecliste konuştu

CHP'li Ünver Karaman'da ki su altında kalan tarlalar için mecliste konuştu.

Editor: Buket Toprak
09 Mayıs 2019 - 10:02 - Güncelleme: 11 Mayıs 2019 - 14:05

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver TBMM'de, Ayrancı Barajı kaynaklı su baskınlarından etkilenen köylerin  afet kapsamına alınmasını istedi.

Genel kurulda konuşan CHP'li Ünver yine çiftçinin yanında oldu. Ünver genel kuurlda yaptığı konuşmasında; "Karaman'ın da içinde bulunduğu Konya Ovası'nda kuruyan göllerden birisi olan Akgöl'ü, Ayrancı ve Ereğli barajları beslemektedir. Bu yıl bölgede yağışların bol olması nedeniyle Ayrancı Barajı dolmuş ve birçok yılda olduğu gibi su salınmaya başlanmıştır.

Ne var ki bu yıl suyun fazla olması ve Akgöl'e su taşıyan kanalların ve derenin yıllardır ıslah edilmemesi sebebiyle başta Ambar ve Kale köylerimiz olmak üzere Ayrancı bölgemizdeki arazileri su basmıştır.

Tarım ve Orman Bakanlığı, DSİ Genel Müdürlüğü ve Karaman Valiliği başta olmak üzere ilgili ve yetkililerden bölge insanımızın uğradığı zararlara duyarsız kalınmayarak bölgenin afet kapsamına alınmasını, köylerimizin ve çiftçimizin zararlarının karşılanmasını, ayrıca, bugüne kadar yapılmayan, bölgedeki dere ve kanal ıslahı çalışmalarının programa alınarak yapılmasını ve önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde taşkın ve zararların yaşanmasının önüne geçilmesini talep ediyorum." dedi.

Ünver'in her fırsattan Türkiye Büyük Millet Meclisinde Karaman'ın sorunlarını dile getirmesi ve Karaman için çalışması Karamanlılar tarafından da büyük takdir topladı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Millet Kıraathanesini rutubet vurdu
Millet Kıraathanesini rutubet vurdu