Yeminleri ile salonu inlettiler

Karaman'da kısa dönem askerler yemin etti.

Reklam
12 Nisan 2019 - 12:18
Reklam

Karaman'da 374'üncü kısa dönem askerler yemin etti. Salonu inleten acemi askerler törenin ardından aileleri ile buluştu.

Karaman İl Jandarma Komutanlığında 374'üncü dönem  acemi eğitimini gören 24 jandarma eri bugün Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde yemin etti. Yemin törenine Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı kıdemli Jandarma Albay İsmail Şahin ve yemin eden askerlerin aileleri katıldı.

Yemin töreninde konuşan İl Jandarma Komutanı kıdemli Albay İsmail Şahin yemin törenine katılan anne ve babalara seslenerek;  “Canından çok sevdiği her türlü zorluk ve kötülüklerden esirgeyerek büyüttüğü evladını her Türk genci gibi kınalarla bir bayram havası içerisinde askere gönderen değerli anne ve babalar. Kutsal vatan vazifelerini ifa etmeleri için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız temel askerlik eğitimini başarı ile tamamlayarak karşınızda sarsılmaz bir iradeyle dimdik durmakta ve sizlerin huzurunda bu görkemli tabloyu oluşturan sizlere yüksek bir heyecan ve coşkuyla selamlayan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır. Vatan ve millet sevgisi ile hizmetlerin en kutsalını yerine getiren evlatlarınız sizlerin olduğu kadar yüce milletimizinde gurur kaynağıdır” dedi.

Albay Şahin'in konuşmasının ardından 24 acemi asker Türk bayrağının üzerindeki silahlara el koyarak yemin etti. Askerlerin yemin törenini gözyaşları içinde izleyen aileler bu anları cep telefonları ile kayıt etti. Yemin töreninin ardından eğitimlerde başarı sağlayan askerlere protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi. Yemin töreninin sona ermesi ile birlikte askerler kokteyl alanında aileleri ile buluştu. Üniforma ile çocuklarını gören anne ve babalar  duygularına hakim olamayarak göz yaşları döktü.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----