Yediği ceza karşısında şok oldu

Karaman'da bütün evrakları tam olan ve emniyet kemeride takılı olan sürücü yediği ceza karşısında şok oldu.

Reklam
Editor: Buket Toprak
04 Eylül 2019 - 11:14 - Güncelleme: 07 Eylül 2019 - 10:38
Reklam

Karaman'da doğalgaz dönüşüm sistemleri yapmakta olan Soner Taşer aracında ilk yardım seti olmadığı için 108 lira trafik cezası yedi. Taşer; “Vizede bile hafif kusur sayılan ilk yardım seti yüzünden ceza yedim. Artık ceza yazabilmek için her yol deneniyor” dedi.

Karaman'da doğalgaz dönüşüm sistemleri yapmakta olan Soner Taşer dün Aktekke 15 Temmuz Demokrasi meydanı yanında trafik polislerinin yaptığı uygulamada durduruldu. Belgeleri istenen Taşer'in belgelerinde eksiklik çıkmadı. Görevli polisler Taşer'e aracında ilk yardım seti olup olmadığını sordu. Taşer'in yok cevabına istinaden Taşer'e 108 lira trafik idari para cezası yazıldı.

Yazılan cezaya tepki gösteren Taşer; Vizede bile hafif kusur sayılan ilk yardım seti aracımda olmadığı için ceza yedim. Aracımın bütün belgeleri tam. Emniyet kemerimde takılı idi. Ömrümde ilk defa ilk yardım setinden dolayı ceza yazıldığına şahit oldum. İlk yardım setine gelinceye kadar piyasada trafiğe çıkması bile sakıncalı olan bir sürü araç var. Bu tür cezalar vatandaş ile kamu kurumlarının arasını açtığı kanaatindeyim. Artık ceza yazılabilmek için her yol deneniyor diye düşünmeye başladık” dedi.

Diğer yandan Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Ülke genelinde "Araçlarda Bulundurulması Mecburi Gereçlerin Kullanımına Yönelik Denetim" gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

2019/09/2019-09-04-11-16-04.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..