Muammer Şen

Muammer Şen


Belediyedeki yolsuzluk belgeleri

06 Ağustos 2019 - 14:52

Karaman son günlerde siyasi olarak bir hayli hareketlendi. Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı Uluslararası Türk Dünyası Karaman Şöleninde patlama noktasına gelerek isim vermeden eski belediye başkanlarını, bazı ak partili yöneticileri ve bazı basın mensuplarını hedefin tam ortasına oturttu.

Aslında başkan isim vermedi ama anlamak isteyen “Emmioğlu”nun kim olduğunu hatta bir kişi olmadığını kimlerin olduğunu çok iyi anladı. O gün orada başkanı patlama noktasına getiren konu neydi henüz bilinmiyor ama bence başkan o günkü konuşmasından kısmi miktarda pişman oldu. Etkinliklerin ikinci gününde birlik beraberlik mesajı verdi.

Başkan Kalaycı'nın açıklamalarının ardından 2 gün geçtikten sonra AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan'da haklı olarak karşı eleştiri yaparak, başkana mührün kendisinde olduğunu hatırlattı. Başkana boş laf değil , iş yap gerekeni yap diyen Çağlayan Kalaycı'yı iddialarını ispata davet etti.

Bu kısımları herkes biliyor hepsi kamuoyunun önünde oldu. Ama bence bilinmesi gereken bir başka şey daha var. Siyasette hırsızlığın, adam kayırmanın, belgesi tutanağı olmaz. Bir resmi kurum belgesiz ve kılıfına uyrulmamış hiç bir şey yapamaz. Eğer Karaman'da geçmiş dönemlerde böyle birşeyler yaşanmış isede bunların ispatlanması kolay olmayacaktır hatta mümkün olmayacaktır.

Mesela atıyorum ki (hayal ürünü) belediye meclis üyelerine hediye kol saati alınacak, Karaman'da bu işi yapan ve alınacak olan saatleri temin edebilecek 3 firmadan 1300 lira değerindeki kol saatleri için teklif alınacak ve örnek saatler Karaman'a getirilecek. Sonra bir güç çıkıp diyecek ki vay efendim bu iş böyle olmaz benim yeğenimde saatçi bu saatleri o satmasada oda temin edebilir diyecek ve alınan diğer teklifler yok edilerek o saatler 1290 liraya o yeğenden alınacak. Şimdi burada kanunen bir sıkıntı var mı burada usulsuzluk, yolsuzluk var mı. O saatler zaten alınacaktı. Sadece A firmasından olacağına B firmasından oldu. Hatta 10 lira daha ucuza geldi belediye kar etti. Kanuna uymayan hiç bir şeyi yok. Yani siyasette hırsızlığın adam kayırmanın belgesi asla olmaz. 

Bu arada ben kimsenin günahını almak istemiyorum, kimeyi hırsızlık yaparken görmedim, ama adam kayırdıklarını biraz hissettim. Adam kayırmada bu dünya döndükçe olacaktır. Herkes kendi ekibi ile çalışmak için bunu yapacaktır. Atalar ne demiş bal tutan barmağını yalar.

Benim Savaş Kalaycı başkana bir önerim var. Sayın başkan bence bu günden sonra sen geçmişi unut ve yeni bir sayfa aç. Sadece işine ve yapacağın hizmetlere odaklan. Çünkü siyasette yolsuzluğun belgesi olmaz. Karamanlılar hiç bir belge görmeden bazı şeyleri hissetti ve bu görevi sana verdi. Sen emin adımlarla devam et. Sen adam kayırma, kul hakkı yeme doğru bildiğin yolda dosdoğru git. Eğri nasıl olsa bir gün belasını bulur.

Sağlıcakla 06.08.2019 Muammer Şen

YORUMLAR

  • 0 Yorum