Fatih ÖZGÜR

Fatih ÖZGÜR


Oralar bizim gibi karışık kuruşuk değil, adamlar işi biliyor

25 Eylül 2019 - 11:46

Bugün sosyal medya üzerinde gezinirken gerçekten çok fazla şaşırdığım bir kaç paylaşım ile karşılaştım. Bu paylaşımlar yıllardır Karaman'ın yönetiminde söz sahibi olan ve ben kendimi bildim bileli siyaset ile uğraşan Adem Kapar abimizindi. Adem başkanının profilini detaylı bir şekilde incelediğimde ise tamamen bir Alman hayranı olduğunu hemen tespit ettim. Başkan Almanlara ve Alman yöneticilere gerçekten hayran kalmış. Türkiye'deki yöneticilere tavsiye niteliğinde paylaşımlar yapıyor.

Karaman'da yatırımların büyük bölümüne öncülük eden İl Genel Meclis Başkanı Kapar  Almanya'da yapılan yolları öve öve bitiremiyor, başkan adamların işini çok iyi yaptığı paylaşımlarını ard ardına sıralıyıveriyor. Paylaşımların ardından düşündüm ki Karaman'da merkez dışındaki bütün yolların yapımını kendisi, kendi başarısı olarak bizlere servis ediyor.

Söz verdik ve yaptık, durmak yok yola devam, yılların sorununu biz hallettik gibi paylaşımlar ile Karaman'da yapılan yolların reklamını yapan başkanımız  bu yol işinin Türkiye'de hiç yapılmadığını Avrupa'da bu işlerin profesyonel kişilerce ve nizami olarak yapıldığını paylaşıyor. Yollar konusundaki Adem başkanın paylaşımı aynen şu şekilde “Adamlar yaptıklarını düzgün yapıyor. İşte bisiklet yolu. Taşıt yolundan tamamen ayrı. Bizimki gibi karışık kuruşuk değil.”

Adem başkanın profilini detaylı bir şekilde incelemeye devam ettiğimde Almanya'da yerel bir spor müsabakasına katıldığını orada sahalara, oyuncuların tavırlarının yanı sıra yerel yöneticilerin spora bakış açısına hayran kaldığına şahit oldum. Başkan oradaki yöneticilerin alt yapı ve spor anlayışını övüyordu. Sayın başkan o kadar hayran kalmış olacak ki biran için Karaman'da yönetici olduğunu ve bu yatırımlara en çok kendisinin karar verdiğini unutmuş gibi paylaşımları ard ardına sıralıyordu.

Adem başkan spor içinde aynen şu paylaşımı yapıyor; “Bu gün Almanya da bulunduğum Yerde Amatör Kılasmanda bir maç seyrettim. Maç Kupa maçı. Bir tek orta hakem var. Maç 5-2 bitti. Hakeme hiç itiraz yok. Maç sonu her iki takım futbolcuları bir birine sayğılı. Kavga yok. Gürültü yok. Diğer taraftan aynı yerde 3 adet saha, ikisi antreman sahası biri ışıklandırılmış maç sahası. Yanında da yan yana iki TENİS Kordu. Netice de alt yapı ve spor anlayışı. Bir de bize baksak neden sporcu yetişmiyorun ,cevabı olsa gerek”

Şöyle bir düşündüm bir kişi neden bu kadar kendisini inkar eder demekten kendimi alı koyamadım. Oradaki adamlar bu işi bu kadar güzel yapıyor da buradaki yetkili olan Adem başkan ve diğer yöneticilerimiz işini savsaklıyor rastgele bir iş mi yapıyor demektende geri duramadım.

Bu paylaşımlar karşısında adeta akıl tutulması yaşadım. Bu arada paylaşımlar sadece bu iki konu ile sınırlıda değil. Avrupa'daki medeniyet ve oradaki yöneticilerin kapasitesi Türkiye'yi yanına bile yaklaştırmıyor. Adem başkanın gözünde oradaki yöneticiler ve karar verme mekanizmaları o kadar profesyonel ki hiç bir şey karmaşık kurmaşık yapılmıyor. Ben yaptım oldu, bütün sorunları biz çözeriz anlayışı yok. Yani önüne geleni yönetici yapmıyorlar. Adamlar işini bilenleri yönetici yapıyor.

Eee böyle oluncada bizim Adem başkanda işini bilen ve rastgele iş yapmayan yöneticilere hayran kalıyor bu hayranlığınıda sosyal medya hesabı üzerinden tüm takipçileri ile paylaşıyor. Bizlerde bu paylaşımlar karşısında Adem Başkan'ın Almanya'da yaşayabilmek için Alman hükümetine bir müracat yapıp yapmadığının konusunda iddiasına giriyoruz.

Neyse en azından Adem Başkanın tavsiyeleri, Karaman İl Genel Meclis başkanına, ve diğer yöneticilere bir ilham kaynağı olurda adem başkanın dediği gibi karışık kuruşuk iş yapmazlar.

Sağlıcakla Fatih ÖZGÜR.. 25.09.2019

YORUMLAR

  • 0 Yorum