Fatih ÖZGÜR

Fatih ÖZGÜR


Karaman Tarihi Bir Şans Daha Yakaladı

04 Temmuz 2020 - 14:10

Geçtiğimiz gün yaptığım bir dizi ziyaretler içinde şehrimize ataması yapılan yeni Valimiz Sayın Mehmet Alpaslan Işık ile tanışma fırsatı buldum.
Bir Karamanlı olarak, Karaman’ın bir evladı olarak uzun zamandır bir ziyaret beni bu kadar etkilememişti. Gerçekten birazdan sizlere de aktardığımda sizlerde de bir heyecan ve Karaman adına bir ümit uyandıracağına eminim.
Öncelikle geçmiş dönem Valilerimizin hepsine ayrı ayrı yaptıkları çalışmalar ve Karaman’a olan hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hakları ödenmez.
Ama gerçek şu ki, Karaman yıllardır toplumun kılcal damarlarına erişen, kentin ruhuna can katacak, kangren olmuş sorunlarına kesin çözüm getirecek kadar net ve kararlı kent yöneticilerine hasret kalmıştı.
Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde Karaman Belediye Başkanlığına büyük bir emek ve tarihi bir oy mücadelesi ile seçilen Sayın Savaş Kalaycı, bir yıldır gerçekten Karamanlıları çok şaşırttı. Yahu olmaz denilen işleri yaptı, yapıyor, görünen o ki yapmaya devam edecek. Gerçekten hem vatandaş hem esnaf hem gençler izlenimlediğim kadarıyla memnun.
Ama bir şehri marka kent yapmaya, huzur şehri yapmaya, düzene sokmaya, sorunlarına çözüm getirmeye sadece bir Belediye Başkanı yetmez, yetemez…
Şehir ve şehir yöneticileri adeta bir insan vücudu gibidir. Tüm organların birlikte bir koordinasyon şeklinde çalışması gereklidir. Aksi halde bir yerdeki sıkıtı-sorun tüm vücudu sıkıntıya sancıya sokar. Hasta eder.
Karaman uzun zamandır sancı çekiyor, aslında elimizdeki kültürel ve tarihi değerler, sosyo-ekonomik imkanlar, şehrimizden yetişen devlet büyükleri çoğu şehri kıskandırıyor.
İşte tam da bu noktadan baktığım zaman Valimiz Sayın Mehmet Alpaslan Işık Karaman’a büyük bir heyecan ve ümit kazandırdı.
Gelir gelmez vatandaşın arasında görülmesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelesi ile ilgili net verileri halk ile paylaşması, kurum müdürlerinden aldığı direktifler, ziyaretim esnasında sanki yıllardır Karaman’da yaşıyormuş gibi net ve bilgi dolu cümleler kurması beni çok şaşırttı. Bu kadar kısa zamanda kenti bu kadar iyi analiz etmesi gerçekten takdire şayan…
Zannediyorum, 11 Mart'ın ilk saatlerinde Sağlık Bakanlığımızın, Türkiye'de ilk vakanın görüldüğünü belirtmesi üzerine mücadele başlatılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) mücadelesi başta olmak üzere şehir yatırımları ve laçkalaşmış resmî kurumlar ile yakından ilgilenecek…
 
Aldığım bilgilere göre Karaman teşrif ettikleri günden bugüne Valimiz Sayın Mehmet Alpaslan Işık yoğun pandemi önlemleri içerisinde herkesi makamda kabul ediyor ve tek tek ilgileniyor.
 
Diyeceğim o ki, an itibariyle Karaman büyük bir şans yakalamış gibi görünüyor.
İnşallah Karaman’da güzel şeyler olacak…
 
Saygı ve Sevgilerimle
Fatih ÖZGÜR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Karamanlı
    10 ay önce
    Hayırlı olsun..Karamanda üç beş zengin ile üç beş Akpli ile İsmet Paşa’da volta atmadı diye görevden almasınlarda yada başarılı olduğu halde aktif görev vermemezlik yapmasınlarda . Örnek (Kamil Uğurlu,Levent Tutuk vs. )Karaman’da Karamanlının değil Zengin ve partili kaymak tabakanın mutlu olması gerekir yoksa Karaman’da volta atanlar hangi koltuklarda atmayanlar nerde bir bakın anlarsınız..