Abdul Samet SEMERCİ

Abdul Samet SEMERCİ


KARAMAN'LILAR NEDEN KORKUYOR?

06 Aralık 2016 - 21:18

Geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başladığımız İmaret Haber’in sürpriz röportaj programı olan ‘Karaman Konuşuyor’ sebebiyle bir elimizde mikrofon, bir elimizde kamera, Karaman’lı hemşehrilerimizin karşısına çıktık.

Benim gibi muhabir olan arkadaşım, değerli dostum Muhammet KABAK ile birlikte; ve tabi hatrı sayılır dostum, değerli patronum Fatih Bey’in desteğiyle başlamış olduğumuz röportaj çalışmalarında hiç beklemediğimiz bir olayla karşılaştık.

Hangi Karaman’lıya röportaj için mikrofonumuzu uzatsak: ‘Aman kardeşim benden uzak tut’ ‘Ben bildiklerimi söylerim ama başım belaya girer’ ‘Ben konuşursam birilerinin kuyruğuna basarım’ ‘Aman usta benim o taraklarda bezim olmaz’ gibi tepkilerle karşılaştık.

Elbette röportaj konumuz ulusal bir konuydu ama temel mesele milli bir meseleydi. (Konuyu programın sürprizi kaçmasın diye söylemeyeceğim)

Fakat milli duyguları bu denli yüksek, 15 Temmuzdaki hain darbe girişimin de adeta destan yazan, meydandan inmeyip gece gündüz nöbet tutan Karaman’lılar neden böyle yaptılar anlamış değiliz.

Düşünsenize manzara aynen şu:

Yaklaşıyorsunuz, selam veriyorsunuz. Konuyu açıyorsunuz. Karşınızdaki insan size mantıklı, tutarlı ve olması gereken onlarca şey söylüyor. Konuşması karşısında adeta mest oluyorsunuz. Sonunda aynı sözleri kamera ‘kayıttayken’ söylemesini istediğinizde size tatlı bir gülümsemeyle ağır bir iç çekerek, en kısa yoldan ‘Ben konuşursam başım yanar’ diyor. 

Elbette gayet vakur bir hal ile içindekileri dökenler de yok değil ama onlarca kişinin arasında sayıları devede kulak kalır cinste.

Sözü fazla uzatmadan aklıma takılan şu soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. 

‘KARAMAN’LILARI KORKUTAN NE?’

(Konunun gerçekleşmesine sebep olan ‘Karaman Konuşuyor’ adlı sürpriz röportaj programını en yakın zamanda sitemizden izleyebilirsiniz. Kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.)


YORUMLAR

  • 0 Yorum