Yağışla birlikte harekete geçildi

Karaman'da etkili olan sağanak yağış bazı bölgelerde sele neden oldu. Ekipler olumsuzluk yaşanmaması için yoğun çaba gösterdi.

Reklam
Yağışla birlikte harekete geçildi
07 Ocak 2020 - 11:36
Reklam

Karaman'da aniden bastıran sağanak yağış hayatı kısa sürelide olsa olumsuz etkiledi. Karaman Belediyesine bağlı ekipler tıkalı logarlara anında müdahale etmek için zamanla yarıştı.

Karaman’da etkili olan yağış sonrasında kentin yüksek kesimlerinden gelen suların şehir merkezinde bazı noktalarda neden olduğu su baskınlarına anında müdahale etmeye çalışan ekipler olumsuzluk yaşanmasın diye zamanla yarıştı. 

Gece geç saatlerden itibaren başlayan sağanak yağışla birlikte belediye ekipleri, oluşabilecek olumsuzlukları gidermek için gece boyu çalıştı. Ekipler yoğun bir tempoyla menfezlere müdahale ederek su baskınlarına engel oldu. 

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, belediye ekiplerinin yağmurun ilk başladığı zamandan itibaren gece boyunca teyakkuz halinde olduğunu belirterek bazı yol ve alanlarda kısa süreli oluşan su birikintilerine anında müdahale edildiğini kaydetti. 

Başkan Kalaycı yaptığı açıklamada: “Bölgemizde meteoroloji tarafından dün itibariyle yapılan uyarı sonrası teyakkuz haline geçtik. Ekiplerimiz gece saatlerinde meydana gelen yağışlara anında müdahalede bulunarak, vatandaşlarımızın daha büyük bir sıkıntı yaşamalarını engellemiş oldu. Kentin yukarı kesimlerinden aşağı gelen sular nedeni ile kısa süreli sıkıntılar yaşadık. Fakat çok kısa sürede bunların hepsine müdahale edilerek temizlendi. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz hazır bir şekilde sahada olmaya devam edecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----