PTT AVM, FİYAT OYUNUNU BOZAR MI?

Daha önce Tanzim Satış Mağazaları ile vatandaşa daha uygun fiyatlı gıda temin etmeye çalışan hükümet, artan gıda fiyatları karşısında bu kez devreye PTT Avm’yi soktu. PTT AVM, Tarım Kredi Kooperatifi ve Atatürk Orman Çiftliği ürünlerini satmaya başladı. 

Girdi maliyetlerinde yaşanan artış, gıda fiyatlarında da son dönemde fahiş artışlara neden oldu. Özellikle ayçiçeği yağı, süt ve süt ürünlerinde yaşanan fiyat artışları vatandaşların hem alım gücünü zorluyor hem de tepkilere neden oluyor. Vatandaşın gıda ürünlerini daha ucuza alabilmeleri için yeni bir uygulama başlatıldı. PTT Avm’ler artık Tarım Kredi Kooperatifi ve Atatürk Orman Çiftliği ürünlerini vatandaşa daha uygun fiyattan satacak. Bu arada uygulama hayata geçer geçmez tartışmaları da beraberinde getirdi elbette. Gıda fiyatlarındaki bu artışlara PTT AVM çözüm olur mu, gıda maddeleri üzerindeki fiyat oyununu PTT AVM uygulaması bozabilir mi? 

Bu tür uygulamalar kalıcı çözüm olur mu, yoksa çok ciddi bir tarım reformu yapmak ve üretime yönelmek şart mı oldu? Vatandaş ne diyor?
Meraklı Mikrofon sordu, vatandaşlar cevap verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum