Bugün

Karaman'da yavru köpeği zehirleyerek öldürdüler

28 Aralık 2021 - 10:16
TAKİP ETTAKİP ET
 
Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde bir kişi yol kenarında ölü yavru köpeği görünce şoke oldu. Yanına yaklaşınca köpeğin zehirlendiğini fark eden kişi gözyaşlarını tutamadı. 
5'nci köpeklerinin zehirlendiğini söyleyen kişi cep telefonu kamerasını açarak şunları söyledi;  "Burası 2. TOKİ Başakşehir Mahallesi Karaman. Bu bizim 5. köpeğimiz. Bunuda zehirlemişler. Bununda ağzından kan geliyor. Biz anlamıyoruz. Bu dört ayaklının nesinden rahatsız oluyorsunuz. Neyinden korkuyorsunuz bilmiyorum. Kendi haline gezen bir hayvandı. Ne olur bu canlılara artık bir zarar vermeyin. Bu soğukta ne gerek vardı bunu yapmaya? Ağzından kan geliyor bu hayvanın" diye konuştu. 
Olayın ertesi günü konu ile ilgili KARDOHAK (Karaman Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği) bu duruma sessiz kalmadı. KARDOHAK, daha önceden de bu tür olayların bir çok kez yaşandığını belirterek artık son bulmasını istedi. 
KARDOHAK Yönetim Kurulu Başkanı Barış Çağlar; " 27.12.2021 tarihinde 2. TOKİ mevkiinde sokak hayvanlarımız vicdanını kaybetmiş insanlar tarafından zehirlenmek suretiyle katledilmiştir. Daha öncede buna benzer bir çok olay yaşandı ve bu şekilde yapılanlar, yapanların yanına kaldı. Bu olayların son bulması ve yapılanlara sessiz kalmamak için olayın gerçekleştiği yerde basın açıklaması yapacağız" dedi.