Vatandaşlarda, kurum personelleride isyan ediyor

Karaman'da randevulu sistem olmasına rağmen saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar isyan ederken, memurlarda iş yükünden ve personel azlığından dert yanıyor.

Reklam
29 Ağustos 2019 - 11:38
Reklam

Karaman'ın en yoğun resmi kurumları arasında bulunan İl Vatandaşlık ve Nüfus Müdürlüğünde randevulu olmasına rağmen saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar isyan ederken, memurlarda iş yoğunluğundan dert yandı. Randevu sistemi ile çalışan kurumda randevular en az 3 saat sarkarken kapı önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar bu soruna çare bulunmasını istedi.

Geçtiğimiz 2 Nisan 2018'de pasaport ve sürücü belgesi işlemlerininde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesinin ardından Nufüs Müdürlüklerindeki yoğunluk her geçen gün arttı. Artan talebe cevap veremeyen Karaman İl Nüfüs Müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşmaya başladı. Daha önceden verilen randevu saatinde kuruma gelen vatandaşlar en az 3 saat daha beklemesi gerektiğini öğrenince şok oldu. 

35 masadan sadece 5 tanesi çalışıyor

Saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar kurum personeline tepki gösterirken, kurum personelleride iş yükünden dolayı dert yandı. Kurum bünyesinde 35 masa olduğunu belirten yetkililer; “Biz 5 memur ile buradaki işleyişi yürütmeye çalışıyoruz. Bizlerde sizin kadar bu durumdan rahatsızsız. En az 15 kişinin yapması gereken iş 5 kişinin üzerinde. Randevusu olan herkesin işlemini tamamlayabilmek için mesai saatlerinin dışında da işlemler bitene kadar evlerimize gidemiyoruz” dediler. Vatandaşlarda kurum personelleride bu sorunun bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirttiler.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yavuz Bahadır Solukanoğlu
    10 ay önce
    Aşırı yoğun çalışan bir kurum. İçeride personel yok. İzinde sanmıştım. Ama zaten hepsi bu kadar memurmuş.Bu kadar talebe az sayıda personelin cevap vermesi zor. İşimiz mesai dışında bitti yarım kalmadı. Yetkililerin çözüm bulması gerekir. Ayrıca randevuyu Karaman nüfus müdürlüğü vermiyormuş.Genel müdürlük veriyormuş yazan arkadaş söyledi. Aynı saate kimlik ehliyet ve pasaport sırası veriliyormuş. Yazan 6 masa. Memur ne yapsın...
-----Sponsorlu Bağlantılar-----