Reklam

Vali Işık, Karaman'da artan vakalara dikkat çekti

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Eylül ayı olağan meclis toplantısına başkanlık etti.

Reklam
Vali Işık, Karaman'da artan vakalara dikkat çekti
Editör: Ali Dağlı
24 Eylül 2020 - 14:22
Reklam

24 Eylül 2020 Perşembe günü Lütfi Elvan Kongre merkezinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Işık, covid-19 koronavirüs salgınına karşı verilen mücadele konusunda destek ve katkı sağlayan muhtarlara teşekkür ederken, son dönemde artış gösteren vaka sayısının alınan tedbir ve önlemlerle birlikte kısmen azaldığını söyledi.
 
Kişisel ve toplumsal ölçekte alınan tedbirlere uyulmasının salgınla mücadele konusunda önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Vali ışık, hastalığın ileri derecede yayıldığını belirterek, “Salgınla yürüttüğümüz bu savaşta sizlerin katkınız çok önemli. Sizlerin daha önce gösterdiğiniz mücadeleyi bundan sonra da aynı kararlılıkla sürdüreceğinize inanıyorum. Hastalığı hep birlikte yeneceğiz. Bunun başka yolu yok. Sizlerin duyarlılığı ve mücadelesi olmaz ise bu hastalık daha da yayılacak. Hastalığın nasıl bir seyir izleyeceğini şüphesiz ki tahmin edemeyiz. Savsaklamadan ve hastalıkla mücadele konusunu bireyler ve toplum olarak ciddiye almamız ve mücadelemizi buna göre sürdürmemiz gerekiyor. Taviz verilmeyecek kadar sinsi bir hastalığın tehdidi altındayız. Ciddiye alınmadığı takdirde hastalığın önüne geçemeyiz. Bu konuda hepimize önemli görevler düşüyor. Bana bir şey olmaz anlayışını bırakmamız lazım. Her ne kadar vaka sayısında bir azalma görülüyor ise de rehavete girilmemesi gerekiyor dedi.
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın konuşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, yaptığı bilgilendirme sunumunda covid-19 salgını ile HES kodu uygulamasının önemi ve kullanımı hakkında katılımcılara bilgiler verdi.
 
Muhtarların konuyla ilgili sorularının ardından program, Köylere Hizmet Götürme Birliğinin gündemde yer alan konularının ele alındığı olağan meclis toplantısı ile devam etti.
 
Toplantıya; Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Adnan Kurşun, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar ve Meclis Üyeleri ile köy muhtarları katıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----