Üreticinin sorunu için bir araya geldiler

Karaman Ziraat Odası Başkanı Muğlu üreticilerin sorunları için İl Genel Meclisi Başkanı Kapar'ın kapısını çaldı.

Reklam
Editor: Buket Toprak
31 Ekim 2018 - 12:11 - Güncelleme: 01 Kasım 2018 - 14:28
Reklam

Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, üreticinin sorunlarına çözüm üretmek için İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar ile İl Genel Meclisi'nde bir araya geldi.

İkilinin istişarede bulunduğu konu başlıklarından ilki; İl Özel İdaresi ile Ziraat Odası işbirliği çerçevesinde köylerimize dağıtılan Üzüm Sıkma Makinelerinin dağıtımı sonrası, vatandaşın aldığı verim üzerine idi. Üzüm Sıkma Makinelerinin kullanılması ile işin yapılma süresinin kısalması sayesinde, elde edilen pekmezde kalite ve verimin artışına katkı sağlanmasının yanısıra makinelerin nar suyu sıkma işleminde de kullanılarak üreticimizin işini kolaylaştırdığının altı çizildi.

Gündeme gelen bir diğer konu ise içinde bulunulan dönemin Pancar Hasadı dönemi olması itibari ile üreticilerin kullandığı arazi yollarında varolan sorunlar oldu. Ürünün piyasaya arzında taşımada kullanılan arazi yollarında varolan sorunların çözümü noktasında, üreticinin mağduriyetlerinin giderilmesi için yapılması gereken çalışmaların ivedilikle yapılması için mutabık kalan Muğlu ve Kapar, Karamanın ekonomideki candamarı olan çiftçiler ve üreticiler için her zaman işbirliğinin devam ettirileceğini vurguladılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..