Üniversite öğrencileri o haftayı unutmadı

Karaman'da üniversite öğrencileri bir zamanlar ilk okullarda yapılan yerli malı kutlamalarını üniversiteye taşıdı. Bu kutlamalar bir çok kişiyi maziye götürerek yüzlerde tebessüm oluşturdu.

Reklam
Üniversite öğrencileri o haftayı unutmadı
13 Aralık 2019 - 14:55
Reklam

Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri, ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını’ kutladı. Eskiden ilk okullarda heyecanla kutlanan yerli malı haftasını bu kez yüksek öğrenim öğrencileri kutladı.

Üniversite öğrencilerin düzenlemiş olduğu etkinliğe KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nesip Aktan, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akgül ve fakülte personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. 
Dr. Öğr. Üyesi Elif Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Nedim Özdemir'in rehberliğinde Sınıf Yönetimi Dersinde öğrendikleri teorik bilgilerin uygulamasını yapma fırsatı bulan öğrenciler tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemini vurguladılar.

Ülkemizdeki tüm okullarda kutlanan ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını’ unutmayan KMÜ öğrencileri etkinlik kapsamında kendi el emekleri ile hazırladıkları yiyecek ve içeceklerden oluşan ürünleri ziyaretçilerle paylaştılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----