Üç bin eser içerisinde ilk dörde girdi

Karamanlı şair İbrahim Şaşma'nın şiiri üç bin eser içerisinde ilk dörde girdi .

Üç bin eser içerisinde ilk dörde girdi
25 Şubat 2021 - 10:06
Karamanlı şair İbrahim Şaşma'nın şiiri üç bin eser içerisinde ilk dörde girdi .
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetleri kapsamında geleneksel hale getirilen yarışmalardan 3. Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması’nın sonuçları açıklandı. 

Türkiye genelinde 3 bin kişinin katıldığı yarışmaya gönderilen şiirler, Prof. Dr. Nurullah Genç, Yavuz Bülent Bâkiler, Hayati İnanç, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Dr. Celâl Fedai, başta olmak üzere alanlarında söz sahibi seçkin akademisyen ve kalemler tarafından titizlikle değerlendirildi. Yarışmaya Karaman'dan katılan Şair İbrahim Şaşma “Nerde Benim Beş Yaşım” isimli şiiri ile ilk dört sıralamaya girerek bir başarıya daha imza attı. 

Şair Şaşma yapmış olduğu açıklamada, alanında söz sahibi olan kalemler ve akademisyenler tarafından böyle bir derece ile eserinin taçlandırılmasının onurunu yaşadığını, Türk Edebiyatına nitelikli eserler kazandırmak için şaşmadan yoluna devam edeceğini ve bu yolda kendisinden manevi desteklerini esirgemeyen herkese gönül borcu olduğunu ifade etti. 

İmaret Medya Grup olarak Karamanlı şairimizi elde etmiş olduğu bu başarısı  adına tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum