Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Yunus Emre Spor Salonu’nda yapılan final müsabakalarının ardından sona erdi.

Editor: Buket Toprak
25 Şubat 2019 - 08:26 - Güncelleme: 25 Şubat 2019 - 08:50

Karaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası Yunus Emre Spor Salonu’nda yapılan final müsabakalarının ardından sona erdi.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (TGESF) faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonası 35 ilden 189 sporcunun birincilik mücadelesine sahne oldu. Yunus Emre Spor Salonu’nda 2 gün boyunca devam eden şampiyonada minikler, yıldızlar, gençler, ümit gençler, büyükler ve takım kategorilerinde yapılan müsabakalar sonunda madalyalar sahiplerini buldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara ve sporculara kupa, madalyalar Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Mustafa Karadeniz ve Cavit Bardak, Federasyon yetkilileri ile hakemler tarafından verildi.

İkinci gün yıldızlar, gençler, ümit gençler ve takım kategorilerinde madalya kazanan takımlar ve sporcular ise şöyle;

YILDIZ ERKEKLER

42 kilo, 1. Yusuf Narcıoğlu
46 kilo, 1. Oğuzhan Sevim,2. Erdal Mıh
50 kilo, 1.Oğuzhan Çağdaş
60 kilo, 1.Ahmet Kaya, 2.Nizami Sav
+66 kilo, 1.Fırat Özden, 2.Emin Gürbüz, 3. Muhammet Demir

YILDIZ KADINLAR

36 kilo, 1. Gizem Dinçer
40 kilo, 1. Hatice Dinçer
48 kilo, 1. Sümeyye Rabia Keser
52 kilo, 1 Elif Nur Beşli

GENÇ ERKEKLER

55 kilo, 1. Ahmet Baldır, 2. Ahmet Aslan, 3. Sabır Kural, 3. Hasan Yıldıray
60 kilo, 1. Muhammet Uygur, 2. Emiran Irk, 3. Kadir Kılıç, 3. Emrullah Önder
66 kilo, 1.Yusuf Gülcan, 2. Mehmet Akif Kural, 3. Samet Alim
73 kilo, 1. Fetullah Atay, 2. Mert Güzel, 3. Murat Tarün
81 kilo, 1. Emrullah Toprakçı, 2. Burak Korkmaz, 3. Ramazan Karamoçu
90 kilo, 1. Emircan Er, 2. Alp Eren Tazegül, 3. Ömer Buğra Ölçen
100 kilo, 1. Furkan Özden
+100 kilo, 1. Atila Dinçaslan

GENÇ KADINLAR

44 kilo, 1. Seyhan Bayat, 2. Damla Sarıçoban
48 kilo, 1. Ruken Adıgüzel, 2. Kübra Melemir
52 kilo, 1. Cahide Eke, 2. Esra Akova, 3. Nurcan Engil
57 kilo, 1. Güliz Çakar, 2. Neslihan Akgül, 3. Melisa Aylak
63 kilo, 1. Eda Sarsam, 2. Selin Erdoğan, 3. Hatice Akgün
70 kilo, 1. Rabia Akova, 2. Adalet Kabadayı
+70 kilo, 1. Mizgin Zilan Ağahatun

ÜMİT GENÇ ERKEKLER

50 kilo, 1. Musa Mıh, 2. Umut Akıncı
55 kilo, 1. Hasan Yıldıray, 2. Yusuf Adıgüzel
60 kilo, 1. Emirhan Irk, 2. Ahmet Baldır, 3. Muhammed Özcan
66 kilo, 1. Mehmet Akif Kural, 2. Ahmet Kaya, 3. Kadir Tan
73 kilo, 1. Ramazan Karamoçu
81 kilo, 1. Burak Korkmaz, 2. Emircan Er
90 kilo, 1. Furkan Özden, 2. Fırat Özden
+90 kilo, 1. Muhammet Demir

ÜMİT GENÇ KADINLAR

48 kilo, 1. Ruken Adıgüzel
52 kilo, 1. Ceren Başaran, 2. Sıdıka Nisa Gök, 3. Hatice Akgün
57 kilo, 1. Ceren Yılman, 2. Firdevs Yıldırım, 3. Melisa Aylak
63 kilo, 1. Berfin Altan, 2. Medine Köse
+70 kilo, 1. Mizgin Zilan Ağahatun
Takımlarda Türkiye Şampiyonları ise şöyle;

KADINLAR

1. Aksaray Çağlayan Spor Külübü (Aksaray), 2. Manisa Görme Engelliler Spor Külübü (Manisa), 3. Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü (Denizli)

ERKEKLER

1. Kocaeli BŞB Kağıtspor Kulübü (Kocaeli), 2. Manisa Şehzadeler Görme Engelliler Spor Kulübü (Manisa), 3. Manisa Görme Engelliler (Manisa), 3. Çankaya Görme Engelliler Spor Kulübü (Ankara)

2019/02/2019-02-25-08-50-02.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-00_1.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-00.jpg
2019/02/2019-02-25-08-49-59.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-02_1.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-03.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-03_1.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-04.jpg
2019/02/2019-02-25-08-50-04_1.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..