Tüm takımlara sponsor oldu tek bir şey istedi

Karaman'da ASKF ve Özdoğru mühendislik arasında sponsorluk sözleşmezi imzalandı.

Reklam
21 Kasım 2019 - 10:33
Reklam

Karaman'da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu il temsilciliği ve Özdoğru Mühendislik arasında sponsorluk imza töreni düzenlendi. 21 amatör futbol kulübüne forma sponsoru olan firma amatör spor kulüplerinden şampiyonluk değil sadece her bir kulübün 1 madde bağımlısı çocuğu spora kazandırarak, onu sosyal hayata katma şartı istedi. 

Sponsorluk imza töreni dün 19.30'da Öğretmen evi toplantı salonunda gerçekleşti. Törene Karaman ASKF Başkanı Yaşar Çalışkan, ASKF yönetim kurulu üyeleri, Amatör Spor Kulübü yöneticileri, Özdoğru Mühendislik adına Muhammet Özdoğru ve basın mensupları katıldı.

İmza töreninde konuşan Karaman ASKF başkanı Yaşar Çalışkan tüm takımlara sponsor olan firmanın takımlardan üstün bir başarı değil sadece sosyal sorumluluk projesi olarak 1 genci hayata bağlamasını istediklerini söyledi.

Başkan Çalışkan yaptığı konumada “Bugün 2019-2020 sezonu reklam sponsorluğu için bir araya geldik. Spnsorumuza bizim teklifimizi geri çevirmediği için teşekkür ediyoruz. Bizim reklam sözleşmesindeki asıl hedefimiz amatör kümedeki takımların başarısını artırmaktan daha çok sokakta özellikle kötü alışkanlıkları bulunan veya kötü alışkanlıklar kazanabilecek olan çocuklarımızı tespit edip spora kazandırmak. Bizim sponsorluk sözleşmemiz bu yönde. Ben sevgili sponsorumuza böyle bir duyarlılık örneği gösterdiği için çok teşekkür ediyorum. Bizlere destek çıkmak isteyen kurum ve kuruluşlar ile her türlü proje yapmaya bizler hazırız” dedi.

Sporun gençler üzerinde çok büyük olumlu etkileri olduğunu belirten Muhammet Özdoğru bu yıl 21 takımla en az 21 genci kurtarmak için bir proje başlattıklarını söyledi. Özdoğru; “Bizim buradaki asıl gayemiz bir amatör kulübün şampiyon olması çok büyük başarılar elde etmesi değil. Gençlerimizin spor kanalıyla kötü alışkanlıklardan kötülüklerden uzak durmasını sağlamak. Biz bunu konuda elimizden geldiğince, karınca kararınca destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah diğer firma sahibi kardeşlerimizde bu anlamda amatör spor kulüplerimizi destekler. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu sadece futbol ile ilgilenmiyor. Bütün spor branşları ile ilgileniyor. Bu kulüplerimizin desteklere ihtiycı var. Ben geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için sporun iyi bir kanal olduğunu düşünüyorum” dedi.

İşte sözleşmeden bazı detaylar:

Madde 7:    Kulübün Hakları ve Yükümlülükleri

Karaman amatör liginde faliyet gösteren her kulüp, Karaman ili mücavir alanında ikamet eden, her tür maddi, manevi kötü alışkanlıklar kazanmış, uyuşturucu ve buna benzer madde bağımlısı yâda manevi olarak rehabiliteye ihtiyaç duyan ve/veya daha önce rehabilite görmüş ve başarısız olmuş, 18-25 yaş arası gençlerden, en az 1 gencin sosyal yaşama kazındırılması için çalışma yapacaktır. Bu gençlerin sporla iç içe bir yaşam idame etmesi için azami gayret gösterecektir.

Madde 6:    Reklamun Hakları ve Yükümlülükleri

a- Reklam 2020-2021 sezonunda TÜRKİYE TÜRKCELL SUPER LİGİ’nde mücadele eden herhangi bir kulübün paf takımına “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu kazandırırsa 2.500,00 TL, U-17/ U-21 takımına “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu kazandırırsa 5.000,00 TL, Profesyonel Sözleşme ile ilgili kulüplerin A TAKIMINA “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu transferini sağlarsa 10.000,00 TL, her futbolcu için ayrı ayrı kazandıran kulübe ödül ödeyecektir. 

b- Reklam 2020-2021 sezonunda TÜRKİYE 1.2.3. liginde mücadele eden herhangi bir kulübün paf takımına “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu kazandırırsa 1.000,00 TL, U-17/ U-21 takımına “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu kazandırırsa 2.000,00 TL, Profesyonel Sözleşme ile ilgili kulüplerin A TAKIMINA “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu transferini sağlarsa 3.000,00 TL, her futbolcu için ayrı ayrı kazandıran kulübe ödül ödeyecektir. 


c- 2019-2020 ve 2020-2021 sezonu Karaman amatör ligte 2019-2020 sezonu top oynamış ve Milli takıma hak kazanmış hangi yaş grubu olursa olsun ilk 11de oynadığı her maç başı, her futbolcuya 1.500,00 TL aday kadroda olduğu her maç için 750,00 TL kulübüne 2.000,00 TL ödül ödeyecektir.

d- Reklam 2020-2021 sezonunda KARAMAN İLİMİZİ BAL LİGİNDE temsil eden kulübün paf takımına “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu kazandırırsa 500,00 TL, U-17/ U-21 takımına “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu kazandırırsa 1.000,00 TL, Profesyonel Sözleşme ile ilgili kulüplerin A TAKIMINA “Karaman doğumlu ve Karaman’da ikamet eden” 1 oyuncu transferini sağlarsa 2.500,00 TL, her futbolcu için ayrı ayrı kazandıran kulübe ödül ödeyecektir. 


e- 2019-2020 Karaman amatör ligidne faliyet gösteren bütün kulüplerin 16 adet futbolcu 2 adet kaleci olmak üzere bütün forma ihtiyaçlarını karşılacaktır.

f- Karaman’ı Türkiye bazında her hangi bir turnuvada temsil eden amatör ligi takımına maddi destek sağlanacaktır.

g- Kulüplerin yükümlülükleri çerçevesinde rehabilite edilecek gençlere sağlık ve rehabilite giderleri için destek sağlanacaktır.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----