The Get Golden Visa ile Avrupa’da İkametgah Fırsatını Kaçırmayın

Avrupa’da ikametgah almak için birçok yol var bunlardan birtanesi şüphesiz ki servet vizesi denilen vizeyi almak. Bu vizeyi alma yollarından bazıları arasında iş kurmak ve Avrupa Birliği vatandaşı birisiyle evlenmek geliyor. Bunlar yurt dışına taşınmayı düşünen kişiler için oldukça uygu...

Reklam
Editor: Karaman İmaret Haber
04 Nisan 2019 - 15:55
Reklam

Avrupa’da ikametgah almak için birçok yol var bunlardan birtanesi şüphesiz ki servet vizesi denilen vizeyi almak. Bu vizeyi alma yollarından bazıları arasında iş kurmak ve Avrupa Birliği vatandaşı birisiyle evlenmek geliyor. Bunlar yurt dışına taşınmayı düşünen kişiler için oldukça uygun duruyor. Bunun yanında birçok kimse de ikametgahı yabancı bankalarla kolay iş yapabilmek, Avrupa’da rahatça gezme hakkı elde etmek ya da acil bir göç durumuna önceden hazırlık gibi sebeplerden dolayı istemekte.  Bu durumda da karşımıza doğru bir opsiyon olarak Golden Visa programları çıkmakta. Golden Visa öyle ki Avrupa’da ikametgah almak adına en kolay ve pratik yollardan birisi. Programda en çok tercih edilen ülkeler arasında Litvanya, Portekiz, İspanya, Yunanistanve Malta gelmekte.

The Get Golden Visa 2014’te kurulmuş ve Golden Visa Programları üzerine uzmanlaşmış birdanışmanlık şirketidir. Üst segment  yatırımcılar arasında son zamanlarda iyice popülerleşen Golden Visa Programları yatırımcılar ve ailelerinin dünya vatandaşı olmalarına imkan sağlıyor. The Get Golden Visa’nın, İstanbul, Londra, Lizbon ve Atina’daki ofislerindeki deneyimli ekibi yatırımcılara yerel destek sağlar. 10’dan fazla yatırım yoluyla vatandaşlık ve oturma izni programında hizmet veren The Get Golden Visa şu ana kadar 30’dan fazla milliyetten yatırımcıya destek olmuştur.

Golden Visa Programında listenin başını çeken Litvanya 2014’e kadar liderliğini yüksek talepler sayesinde koruyor. Programın başından beri popular iki ülke ise her zaman Portekiz ve İspanya olmuş. Yukarıda adı geçen son ülke olan Malta ise bu programda yeni olmasına rağmen ün kazanmaya başlamış durumda.

Yunanistan ise yıllarca listed pek parlak bir yerde olmamış gerek hükümet politikalarının yatırıma bakışından gerekse ülkenin yabancılara olan borcundan ötürü. Ancak son durum bize dengelerin değişmek üzere olduğunu ve Avrupa’da ikametgah almak adına başvurular ve yararlar bakımından Yunanistan’ın yükselişini göstermekte. 2013’ten beri düşmekte olan işsizlik oranı bir yandan düzelen ekonomisiyle güvenin arttığı bir ülke oluyor Yunanistan. Öyle ki IMF’den gelen son açıklama 2017’de ülkenin gayri safi milli hasılasında %2.7’lik bir artış.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..