Reklam

'Takımımızın sahadaki emekleri hiçe sayıldı'

Bal Ligi kura çekiminde Ermenek Belediyespor'un yok sayılması nedeniyle Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu basın açıklaması yaptı.

Reklam
'Takımımızın sahadaki emekleri hiçe sayıldı'
Editör: Ali Dağlı
21 Ağustos 2020 - 18:51
Reklam

Bugün yapılan Bal Ligi kura çekiminde Ermenek Belediyespor'un kurada isminin geçmemesi dolayısıyla Belediye Başkanı Atilla Zorlu bir basın açıklaması yaparak, 'Ermenek’i yok saymak Taşeli’deki 50 bin nüfüsu görmezlikten gelmektir, bu konunun ivedilikle takipçisi olacağız' dedi. 

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi,
"2019-2020 sezonunun başında lig başlamadan takımlar 2 gruba ayrılarak her grupta ilk 2 ye giren takımların oluşturacağı 4 lü grup ile play off oynanacağı açıklanmıştır. A grubunda Sudurağı Gençlerbirliği ve  takımımız Ermenek Belediye Spor ilk ıkiye girerken B grubunda Kazım karabekir ve Kılbasan karadağ spor ilk ikiye girdi ve playoff takvimi ve fikstürü maçların bitiminde açıklanmıştır. Fakat pandemi nedeniyle play off maçları başlamamıştır. Karaman Belediye Spor’un 3. Lige yükselmesi ile Bal ligine çıkacak  takımın kura ile belirleneceği söylendi ve Takımımız bu kuraya alınmayarak oyun devam ederken kural değiştirilmiş, Karamanın en büyük ilçesi yok sayılmış ve İl sınırları içerisinde bulunan en büyük stadyumuna sahip olan takımımızın sahadaki emekleri hiçe sayılmıştır.

Tavrımız ve sitemimiz kura çekilişini gerçekleştiren Sayın Valimize değil ASKF yetkililerinedir. Bu konuda Sayın Valimizin yeteri kadar bilgilendirilmedigini düşünüyoruz. Bizim her iki maçtada yendiğimiz rakibimiz neye göre seçilmiştir?Bizim kurada olmamız nerden talimatla yapılmıştır? Ermenek’i yok saymak Taşeli’deki 50 bin nüfüsu görmezlikten gelmektir. İstanbulda play off kalan 16 takım Bal ligine çıkarken Karaman’da playoff a kalan takım kuraya dahi alınmamıştır. Başka illerin tüm takımları alınırken Karaman ASFK ne yapmıştır ve bu konunun ivedilikle takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • MANTIK
    2 ay önce
    Başkan Ermenek ve Sudurağı arasında 9 puan fark vardı fark, degil 50 bin 1 milyon nüfusun olsun fark etmez Sportif başarı olmadıktan sonra kim kimi Şampiyon yapmış ? Bu saatten sonra size tebrik vermek ve destek olmak yakışır.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----