Stajın ardından yurda döndüler

3 haftalık staj için Viyana'ya giden öğrenciler stajın ardından kente döndü.

Reklam
Stajın ardından yurda döndüler
05 Şubat 2020 - 17:59 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 10:08
Reklam

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 2019 yılında Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu ilk Mesleki Eğitim ve Öğretim Hareketliliği Akreditasyon Projesi olan (VetCharter) "Mesleki Eğitimde AB Entegrasyonu 2019 isimli Erasmus+" projesi kapsamında yaptıkları staj çalışmaları sonrası Avusturya’dan döndü. 

Öğrenciler, Projenin bu ilk hareketliliği kapsamında; Bilişim Teknolojileri (3), Elektrik-Elektronik Teknolojileri (4), Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri (4) öğrenci staj için ve toplam 5 meslek dersi öğretmeni de refakatçi olarak Avusturya’nın Viyana kentinde 11.01.2020'de başlayan ve 3 hafta süren staj çalışmalarını gerçekleştirerek 1.2.2020 de yurda döndüler. 3 hafta boyunca öğrenciler staj çalışmalarında bulunurken, bunun yanında Viyana’daki meslek liselerine tematik ziyaretler gerçekleştirdiler. Viyana eğitim sistemi hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerve refakatçi öğretmenler Viyana’daki bir teknik müzeye ziyarette bulundular. Ayrıca Hafta sonları da Çekya’nın Prag şehrine ve Slovakya’nın Bratislava şehrine günü birlik kültürel geziler gerçekleştirdiler. Staj çalışmaları kapsamında Avrupa'da geçerli birçok belgeye de sahip olan öğrenciler, bu hareketlilik öncesi bir dil hazırlık kursu almalarını yanında Viyana’da da bir haftalık hızlandırılmış temel Almanca kursu aldılar. Bu sayede hem dilsel, hem mesleki hem de kültürel anlamda birçok kazanım elde ettiler. 

Okulumuzdan Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanlarından en az 26 öğrencinin faydalanacağı projede ilerleyen aylarda hem Avusturya hem de Portekiz'e iki akış daha gerçekleştirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----