Son yavru için seferber oldular

Karaman'da kutu içerisinde ölüme terk edildikten sonra 3 yavru kedinin ard ardına hayatını kaybetmesinin ardından KARDOHAK üyeleri son kalan yavru kedi için süt anne alarmına geçti.

Reklam
25 Eylül 2019 - 10:08 - Güncelleme: 27 Eylül 2019 - 13:20
Reklam

Karaman'da karton kuru içerisinde ölüme terk edilen daha gözü bile açılmamış yavru kedilerden kötü haber geldi. Milli sporcu Figen Aşık tarafından enjektör ile beslenen kedilerden 3 tanesi hayatını kaybederken, son kalan yavru ise KARDOHAK üyeleri tarafından alınarak süt annesi ile buluşturuldu.

Karaman'da geçtiğimiz Cuma günü karton kutuya kapatıldıktan sonra üzerine taş koyularak ölüme terk edilen yavru kedilere Milli sporcu Figen Aşık sahip çıkmıştı. Aşık yaptığı özel mamayı daha gözleri bile açılmayan kedilere enjektör yardımı ile vererek onların hayatta kalması için mücadele başlattı. Aşık'ın mücadelesine rağmen 3 yavru kedi hayatını kaybetti.
Yavru kedilerin hayatını kaybettiği haberleri üzerine hayatta kalan son yavru için ise Karaman'da tamamen gönüllülerden oluşan Karaman Doğa ve Hayvanları Koruma Topluluğu üyeleri harekete geçti.

KARDOHAK üyeleri buldukları 4 farklı süt anne ile hayatta kalan yavruyu buluşturdu. Süt annelerden 1 tanesi yavru kediyi kabul ederek emzirmeye başladı.

KARDOHAK üyesi Said Topçu doğadaki bütün canlıların yaşam hakkı olduğunu belirterek, bizler ölüme terk edilen yavru kedilerden haberlerden dolayı haberdar olduk. Milli sporcu Figen Aşık'ın gayretle yavruları hayatta tutmak için çabaladığını gördük ama çok küçük olan yavru kediler anneye muhtaç oldukları için maalesef direnememişler. 3 kedinin ard ardına ölüm haberinin ardından grup üyelerimiz ile birlikte süt anne arayışına girdik ve 4 tane süt anne tespit ettik. Yavru kedimizi süt annelerin yanına bıraktık. 1 anne kedi yavru kediyi benimsedi ve emzirmeye başladı. 3 yavrunun ölümüne çok üzüldük ama en azından 1 yavru kediyi kurtarabilmenin mutluluğunu yaşadık. Bizler KARDOHAK üyeleri olarak yavru kedileri ölüme terkeden canileri bir kez daha kınıyoruz. Bu hayvanlardan bu kadar rahatsız olan insanların bunları ölüme terk etmesi yerine belediye ekiplerine veya bizlere bildirmeleri durumunda bizler zaten o hayvanları alarak gönüllü olarak besliyor ve sahiplendiriyoruz” dedi.

Bu haber 2039 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum