Ses İzolasyon Süngerleri Nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ?

Ses izolasyon süngerleri uygulandığı alandaki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirir. Kısaca ses izolasyonu süngerleri ses geçiş kaybını sağlayarak ses iletimini keser.

Ses İzolasyon Süngerleri Nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ?
16 Aralık 2019 - 17:11 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 - 09:10
Reklam

Ses İzolasyon Süngerleri Nedir ? Hangi Amaçla Kullanılır ?

Ses izolasyon süngerleri uygulandığı alandaki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirir. Kısaca ses izolasyonu süngerleri ses geçiş kaybını sağlayarak ses iletimini keser.  Günümüz dünyası ve gelişen teknoloji ile birlikte birçok sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu sorunlardan bir tanesi ise ses kirliliğidir. Evde, ofiste, dışarda çokça maruz kaldığımız ses kirliliği bizleri aşırı derecede etkilemekle kalmayıp ciddi sağlık sorunlarını da yol açıyor. Peki bu ses izolasyon süngerleri nasıl kullanılır ? Ses yalıtım süngerleri nelerdir ? Göz atalım. 

 

Ses yalıtımı süngerleri pek çok alanda kullanılmaktadır. Tavan ve duvar ses yalıtımlarında sıklıkla kullanılan ses izolasyonu süngeri ses emilim ve kesicilik bakımından oldukça başarılı bir üründür. 

Evimizde ses yalıtımı olmadığını düşünelim. Alt ve üst komşularımızın sesi, dışarıdan gelen sesler bizleri ciddi bir şekilde rahatsız edip kendi evimizde bile huzur bulamıyoruz. Ses yalıtım süngeri ile evimize çok iyi derece ses izolasyonu sağlayabiliriz. Duvarlarda ve tavanlarda kullanacağınız ses yalıtımı süngerleri dışardan ve içeriden kesinlikle ses geçişi olmayacağı için evinizde rahatça seslerden uzak dinlenebilirsiniz. Hatta yüksek ses müzik dinler film bile izleme şansına sahip olacaksınız. Ses yalıtımı süngeri dekoratif yapısıyla evinize şık bir görüntü sağlayarak güzel bir hava katar. Farklı renk seçenekleriyle beraber dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze kalmış. Ses izolasyonu süngeri çok çeşitlidir. Labirent, special, piramit, yumurta, basotect, bondex süngerler mevcuttur. Dilediğiniz takdirde ses yalıtım süngeri kendinden bantlı olarak lamine edip sadece çıkar sök mantığı ile kolayca uygulayabilirsiniz. Aksi takdirde kendinden yapışkanlığı olmadığı zaman universal yapıştırıcılarla kolayca uygulayabilirsiniz. 

 

Ofisimizde ve işyerlerimizde ses izolasyonu olmadığını düşünelim. Telefon konuşma sesleri, topuk sesleri, ofisimizin caddeye yakın olduğunu düşünürsek araç sesleri hem bizi rahatsız eder hem de mesai saatleri içerisinde vakit geçirmemize engel olup işimizde konsantre olamama sorunu yaşarız. Duvarlarda ve tavanlarda uygulayacağınız ses yalıtım süngerleri istenmeyen sesleri en az seviyeye indirger. Zeminlerde uygulayacağınız akustik şilte ve bariyer ile topuk seslerini yok edeceği için ofisinizde rahatça ve verimli vakit geçirebileceksiniz. Dekoratif yapısıyla beraber ofisinize ve işyerlerinize şık görüntü sağlar. Farklı renk seçenekleriyle de hayalinizde ofisinizi inşa edebilirsiniz. 

Ses yalıtımı olmadığı toplantı ve konferans salonu olduğunu düşünelim. Konuşmacı konuşurken ses yankılanması ve inanılmaz derece ses uğultusu meydana gelir. Buda toplantıların verimsiz geçmesine, konferansta bulunan dinleyicilerin rahatsız olmasını sebep olur. Ses yalıtım süngerleri uygulandığı zaman ortamdaki titreşimi yok eder. Konferans salonundaki konuşmacının sesi daha düzgün çıkmasını sağlayarak dinleyicilere güzel bir şekilde hitap eder. Toplantı salonlarında da dışarıdan gelen sesleri keseceği için toplantılar daha verimli geçecektir. 

 

Müzik ve radyo odalarında kullanılan ses yalıtım süngerleri, müzik kaydı yaparken sesin daha iyi çıkmasını sağlayarak kaliteli müzik yapmanızı sağlar. Radyo yayınlarında ise ses yankılanmasını keserek sesin daha iyi çıkmasını sağlar. Bu tür yerlerde sıklıkla kullanılan ses izolasyon süngerleri; vicoustic sünger, bass trap sünger, tekno slince sünger, tekno touch süngerler öne çıkan ürünlerdir. Üstelik dekoratiflik açısından oldukça şıktır. 

Turkish Acoustic olarak sizin ses yalıtım ve izolasyon sorunlarınıza kesim çözüm sunmaktayız. Ses yalıtım süngerlerimiz son derece kaliteli olup tamamen yerli ürünlerdir. Ses izolasyon süngerlerimiz yanmazlık özelliğinde olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık konusu ile ilgili çeşitli testlerden ve deneylerden başarıyla geçip sertifikalara sahip olmuştur. Turkish Acoustic 7/24  her zaman hizmetinizdedir. Bizi tercih ediniz. Akustiğin Türkçesi “Turkish Acoustic”.

 

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/bariyerli-bondex-sunger.html

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum