Reklam

Şarj Olmayan iPhone'da Tigris Entegresi Tamiri

Apple iPhone’lar yalnızca Android’ten daha farklı bir işletim sistemi ile gelmiyor, bunun yanında aynı zamanda bir takı

Reklam
Şarj Olmayan iPhone'da Tigris Entegresi Tamiri
07 Şubat 2020 - 19:42
Reklam

Şarj Olmayan iPhone’da Tigris Entegresi Tamiri

Apple iPhone’lar yalnızca Android’ten daha farklı bir işletim sistemi ile gelmiyor, bunun yanında aynı zamanda bir takım farklı donanım bileşenleri de kullanıyorlar. Tigris IC olarak bilinen Tigris entegre devresi uzun yıllardır iPhone’larda kullanılmakta olan bir USB şarj devresidir. Bu USB şarj devresi hasar gördüğünde iPhone bir daha tekrar şarj olmayabilir ya da yavaş şarj olabilir veya şarj akımı zaman zaman yarıda kesilebilir. Peki böyle istenmeyen bir durum karşısında neler yapılabiliyor?

 

iPhone Tigris Şarj Entegresi Değişimi

CepMarket olarak 2006 yılından bu yana telefon teknik servisi olarak hizmet veriyoruz. Kadıköy’deki merkezi konumuyla İstanbul’un her bir noktasına hizmet verebilen CepMarket’te gelişmiş Apple iPhone tamir seçeneklerimiz de bulunmaktadır. Arızalı Tigris dahili entegresi değişimi bu bahsi geçen tamirler arasında yer alıyor. USB Lightning kablosu takılsa dahi şarj olmayan iPhone’da önce ücretsiz arıza tespit işlemi yapmaktayız. Eğer arızanın Tigris devresinde olduğu kesin bir şekilde tespit edilirse o halde artık Tigris değişimine geçilebilir demektir.

 

 

Şarj Çipi Değişimi Süresi Nedir?

Alanında uzman, profesyonel Apple teknisyenlerimiz cihazınızı bir kez teslim aldıktan sonra önce üzerinde ücretsiz hasar tespit işlemi gerçekleştirirler. Bu işlem sayesinde sorunun hangi bileşende olduğu hatta yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu kesince ortaya çıkarılır. Arızalanan Tigris şarj entegresi, gelişmiş iPhone entegre tamir ekipmanları ile değiştiriliyor. Buna lehimleme işlemi adı verilir. Önce arızalı Tigris yerinden alınıyor ve ardından orijinal, yeni Tigris şarj çipi yerleştiriliyor.

 

Değişim Ücreti Nedir?

Bir iPhone’da arızalanmış Tigris USB şarj entegresinin değişim işlemi yaklaşık 1 ila 2 saat sürmektedir. Tamir tamamlandıktan sonra uzman teknisyenlerimiz cihazın şarj olup olmadığını detaylı bir şekilde test eder ve inceler. Şarj çipinin değişim ücreti modelden modele farklılık gösterebilir. En güncel fiyat bilgisini almak için şimdi bizi arayabilirsiniz.

https://cepmarket.com.tr

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----