Sadece şifa değil vefa

Karaman'da Türk Silahlı Kuvvetlerine sağlık desteği veren ekip bölgedeki çocuklarıda kendi çocukları gibi bilip onları mutlu ediyor.

Reklam
Sadece şifa değil vefa
12 Kasım 2019 - 10:52 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 - 11:23
Reklam

Karaman 112 acil sağlık ekipleri Suriye sınırında kahraman Türk ordusuna sağlık desteği verirken, bölgedeki çocukları ise Karaman'dan götürdükleri hediyeler ile sevindiriyor. Tamamen gönüllülerden oluşan ekip Suriye sınırında görev yapıyor.

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemek için geçtiğimiz 9 Ekim'de başlattığı “Barış Pınarı Harekatı” sona ererken, Türk askerleri Suriye'de Rus ordusu ile birlikte devriye görevi yapıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri terörden arındırılan bölgelerde mayın ve el yapımı patlayıcıları tek tek imha ediyor. Karamanlı sağlıkçılarda sınır bölgesine kahraman Türk ordusuna sağlık desteği veriliyor.

Harekatın başlaması ile birlikte Karaman'dan sınır bölgesine sevk edilen gönüllü sağlık ekibi Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde görev yapıyor. Sağlık desteğinin yanı sıra bölge halkınada moral veren Karaman ekibi yanlarında götürdükleri oyuncakları pamuk tarlasında çalışan çocuklara hediye ediyor.

Bu haber 1525 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum