Rapor alamadığı için doktorları döven maganda dehşet dolu anlar yaşatmış

İzmir'in Bayraklı ilçesinde sağlık ocağına gidip kendisine rapor yazılmasını istedikten sonra olumsuz yanıt alınca aile hekimlerinden Alper Durmuş Sönmez'e yumruk attığı, Mahide Agara'ya da bilgisayar klavyesi fırlattığı iddiasıyla tutuklanan Birkan Ye...

Rapor alamadığı için doktorları döven maganda dehşet dolu anlar yaşatmış
03 Eylül 2019 - 12:53
Reklam

Olay, 11 Temmuz 2019 günü saat 12.30 sıralarında Bayraklı 20 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından sabıkası olan, denetimli serbestlik kapsamında bulunan Birkan Yeşilbağ, sağlık ocağına gidip Dr. Mahide Agara'dan kendisine rapor yazmasını istedi. Dr. Agara da bunun mümkün olmadığını söyledi.

Birkan Yeşilbağ'ın tehditkar sözler sarf etmesi üzerine Dr. Agara, aynı sağlık merkezinde çalışan Dr. Alper Durmuş Sönmez'den yardım istedi. Dr. Sönmez'den de olumsuz cevap alan Birkan Yeşilbağ, iddianameye göre "Raporu alamazsam burayı yakarım. Her yeri tuz buz ederim" diye bağırdıktan sonra bilgisayarın klavyesini yerinden sökerek Dr. Agara'ya fırlattı. Hemen ardından odada bulunan Dr. Sönmez'e yumruk attı. Bu sırada bir kadın hasta doktorlarla saldırganın arasına girip daha fazla darbedilmelerini önledi. Birkan Y. Sönmez’i "Seni bayıltana kadar döverim. Kadınlara dua et, yoksa seni öldürürüm" diyerek tehdit etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum