Reklam

PTT şubelerine gitmeyin, yardımlar eve gelecek

Vatandaşlara PTT şubelerinden yapılan ödemeler durduruldu, yardımlar, görevliler tarafından evlerde teslim edilecek.

Reklam
PTT şubelerine gitmeyin, yardımlar eve gelecek
03 Nisan 2020 - 16:03
Reklam

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesinde belirtilen üyelerin katılımı ile olağanüstü toplandı.

Kuruldan çıkan kararlar şöyle;

Dünya sağlık örgütü tarafından “pandemi” ilan edilen Koronavirüs (covid-19) salgınından kaynaklanan olumsuzlukların İlimiz için bir tehdit unsuru olmasının önlenmesine yönelik olarak aşağıdaki kararın alınması uygun görülmüştür.
    
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde 81 il ve 923 ilçemizde PTT aracılığıyla hane başı 1.000 TL. ödemeleri 01.04.2020 tarihinden itibaren başlamıştır. 
 
Ancak birçok vatandaşımızın aynı anda müracaat için PTT şubelerine gitmesi nedeniyle yoğunluk ve bu özel döneme ait yakın temas içinde bekleme görüntüleri oluşturmuştur. Bu durum bulaşıcılığı hızlı ve yüksek olan Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamda vatandaşlarımız ve halk sağlığı açısından ciddi risk oluşturmaktadır.
 
Bu nedenle;
 
1-İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (PTT )ile yapılan görüşmeler sonucu alınan kararlar doğrultusunda, İlimizde vatandaşlarımıza yapılacak olan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı ödemelerinin PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimleri vasıtasıyla kendi ikametlerinde yapılmasına,
 
2)İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve PTT Başmüdürlüğünce yardım yapılacak kişilerin adres bilgileri üzerinde (şehir merkezi/köy) emniyet, jandarma ve PTT görevlileri arasında dağıtım planlamasının yapılarak, ilgili kurumlarca hak sahiplerine 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren ödemelerin yapılmasına, Oy birliği ile karar verilmiştir.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----