Polis hepsini şaşkına çevirdi

Karaman'da polis sahte para konusunda dikkat çekmek için ilk başta sahte parayı kurban satıcılarına verdi. Polis daha sonra sahte paranın nasıl anlaşılacağı yönünde bilgilendirme yaptı.

Reklam
09 Ağustos 2019 - 16:17
Reklam

Karaman'da bugün itibari ile hareketlenmeye başlayan kurban pazarlarında poliste tedbir aldı. Polis ilk başta para bozdurma bahanesi ile sahte para verdiği satıcıları daha sonra uyararak kimseye güvenilmemesini gerektiğini bütün paraların tek tek kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı.

Karaman'da İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri kurban pazarlarında uygulama başlattı. Polis sahte paraya dikkat çekmek için ilk başta satıcılara para bozdurma bahanesi ile 100 lira verdi. Parayı bozan satıcılara daha sonra sahte para konusunda bilgilendirme yapıldı.

Kurban satıcıları ile bire bir temas kuran ekipler sahte para ve dolandırıcılık konularına karşı satıcıları uyardı. Sahte paranın nasıl anlaşılabileceğini detaylı şekilde anlatan polisler şüpheli her durumun anında 112 acil çağrı merkezine bildirilmesini istedi. 

Uygulamanın tüm pazarlarda bayrama kadar devam edeceği öğrenilirken, kurban satıcıları polisin uygulamasının çok verimli olduğunu belirterek ekiplere teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----