Reklam

Para varsa geçit var!

Karaman'ın önemli projelerinden birisi olan Sertavul tünelinde çalışmalar yeniden başladı. Ödeneklerin kesilmemesi durumunda tünelde çalışmalar sürecek.

Reklam
23 Ekim 2019 - 14:10
Reklam

Karaman'da geçtiğimiz 15 Aralık 2017'de yapımına başlanan ve 11 Mart 2018'de temel atma töreni yapılan Sertavul tünelinde çalışmalar yeniden başladı. Temel atma töreninde bakan Aslan tarafından 2 yıl içerisinde tamamlanacağı belirtilen 6 bin 600 metrelik çift tüplü tünelde bugün itibari ile 433 metre ilerleme kat edildi. 1 yılı geçen süre içerisinde projede yüzde 8'lik bölüm tamamlandı.

Karaman'ın büyük projeleri arasında yer alan Sertavul tünelinden iyi haber geldi. Bir süredir yapımına ara verilen tünelde ekipler yeniden çalışmaya başladı. Çift yönlü olarak Mut ve Karaman istikametinden başlatılan tünel projesinde Karaman bölümündeki çalışmalar başlamaz iken Mut bölümündeki çalışmalar geçtiğimiz günlerde hız kazandı.

Proje hakkında bilgi veren Karayolları 3'üncü Bölge Müdürü Salih Cengiz, çift tüplü tünelde 433 metre ilerlendiğinin altını çizdi.

Cengiz; Sertavul bölgesindeki 3 bin 300 metrelik çift tüp tünel projemizde kazı destek çalışmalarımız an itibari ile devam ediyor. Şuan tünelin Mut ve Karaman tarafı olmak üzere her iki bölümünden toplamda 433 metre kazı destek çalışması yaptık. Projedeki çalışmalar  planlandığı doğrultuda devam ediyor. Ödenek sıkıntısı çekilmediği sürece proje devam edecek” dedi.

11 Mart 2018'deki temel atma töreninde konuşan dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan; “Sözleşmeye göre bu projenin bitim süresi 3 yıl ama milletvekillerimizle, valimizle, firma yetkilileriyle konuştuk. Sertavul tüneli için 2 sene müsaade. 2 sene sonra burayı bitireceğiz ve Karamanlıların hizmetine sunacağız” demişti.

Muammer Şen Karaman, (DHA)

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----