OKULLARDA ATIK YAĞ TOPLAMA NOKTALARI OLUŞTURULDU

Karaman Belediyesi ile Konbeltaş tarafından gerçekleştirilen bitkisel atık yağ toplama faaliyetleri kapsamında...

Reklam
OKULLARDA ATIK YAĞ TOPLAMA NOKTALARI OLUŞTURULDU
24 Mart 2016 - 09:49 - Güncelleme: 24 Mart 2016 - 09:54
Reklam

 Karaman Belediyesi ile Konbeltaş tarafından gerçekleştirilen bitkisel atık yağ toplama faaliyetleri kapsamında, toplama noktalarının yaygınlaştırılması için okullarda bitkisel atık yağ toplama noktaları oluşturuldu.

Çevre bilincini geniş kitlelere yaymak ve çevre sorunlarına karşı kalıcı çözümler bulmak amacıyla çalışmalar yürüten Karaman Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Bitkisel Atık Yağ Projesi ile atık yağları toplayarak hem çevreyi koruyor hem de atık yağların geri dönüşümünü sağlıyor. 
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, atık yağ toplama konusunda halkımızdan destek beklediklerini söyleyerek: “Evlerimizde ve sanayide yemek yapımında kullanılan bitkisel atık yağların çöplük alana ve lavaboya dökülmesiyle maalesef yeraltı suları kirlenmekte, kanalizasyon sistemlerinde ve atık su arıtma tesislerinde tıkanıklıklara neden olmakta ve bakım maliyetini arttırmaktadır. 1 litre atık yağ, 1 milyon litre içme suyunu kirletebiliyor. Bu insan sağlığı ve çevreyi koruma için çok önemli bir konu. Belediye olarak bitkisel atık yağların toplanması hususunda bir kampanya yürütüyoruz. Vatandaşlarımız biriktirdikleri 5 litrenin üzerindeki bitkisel atık yağları, Belediyemizin 444 25 70 numaralı Çağrı Merkezi’ni arayarak adreslerinden aldırabilirler. Bunun dışında toplama noktalarına bırakabilirler. Şimdi bu alanları yaygınlaştırmak için okullarda da bitkisel atık yağ toplama noktaları oluşturuldu. Tüm hemşerilerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----