o uygulamalar kararlılıkla devam ediyor

Karaman'da yapılan uygulamalar meyve vermeye başladı, kent genelinde kurallara uyma oranları hissedilir derecede arttı.

Editor: Buket Toprak
28 Mart 2019 - 10:32 - Güncelleme: 29 Mart 2019 - 15:22
Reklam

Karaman'da polis yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen sürücüleri tek tek tespit etmeye devam ediyor.Yayalara yol vermeyen araçların plakalarına 488 lira trafik cezası uygulanıyor.

Karaman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler trafik güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için uygulamalarına ara vermeden devam ediyor.  Sivil ve resmi ekipler kavşaklarda görev alarak yaya geçitlerinde yayaylara yol vermeyen sürücüler başta olmak üzere, seyir halinde cep telefonu kullanan, emniyet kemeri takmayan sürücüleri bir bir tespit ediyor. Ekipler tarafından kusurları tespit edilen sürücülerin plakalarına cezai işlemler uygulanıyor.

Karaman'da kararlılıkla devam eden uygulamaların ardından kent genelinde kurallara uyma  oranlarıda hızla artıyor. Özellikle şehir merkezinde bulunan sürücüler yaya geçitlerinde daha çok dikkat ederken, emniyet kemeri kullanma oranıda her geçen gün artıyor. Bir çok sürücüde özellikle polisin uygulama yaptığı şehir merkezinde cep telefonu ile konuşacağında aracını yolun sağına çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..