Reklam

O parklarda çalışmalar devam ediyor

Karaman'da deforme olan banlar ve yeşil alanlar yapılan çalışmalarla yeniden hayat buluyor.

Reklam
O parklarda çalışmalar devam ediyor
09 Temmuz 2019 - 15:37
Reklam

Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehrin farklı bölgelerinde yeşillendirme, yenileme, bakım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Belediye ekipleri, şehrin farklı bölgelerinde ki park ve yeşil alanlarda çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Ekipler çalışmalar kapsamında; Cumhuriyet Mahallesi 100. Yıl Bulvarı üzerindeki yeşil bantta yürüyüş ve yaya geçit yolları yenileme çalışması, Karaman – Konya Yolu üzerindeki orta refüjde çapa, budama ve ilaçlama çalışması, Necmettin Erbakan Parkında oturma banklarının, kamelyaların ve çöp kovalarının bakım ve boya çalışması, Türk Dünyası Kültür Parkı’nda yeşil alanların bakım ve onarım çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor.

Daha yeşil ve yaşanılabilir bir Karaman için çalışmaların yoğun olarak devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, “Karamanımızın her noktasında yeşillendirme ve yeşili koruma çalışmalarımızı büyük bir özenle sürdürüyoruz. Yeşil alan sahalarını oluşturmaktan daha önemlisi bu alanları koruyup yaşatabilmektir. Karaman Belediyesi olarak yeşil alanların korunmasına, bakım ve onarım çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki süreçte yeşil alan miktarını planlı bir şekilde daha da artırarak halkımızın huzur içinde dinlenebileceği, vakit geçirebileceği yeşiller içinde bir Karaman’ı hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ömer Ertuğrul
    10 ay önce
    Keşke beyazkentteki parkın etrafı beton duvar yerine çit bitkisi yapılsaydı. Hem Belediye bütçesine daha az maliyet yansırdı. Hem de daha güzel bir görüntü olurdu. Parkın içerisinde çim yok ve ara ara ot var. Beton duvara harcanacak paranın bir kısmı ile o park yem yeşil bir hale getirilirdi. Park ce bahçeler müdürlüğü şehri beton ile kaplamakta çok maharetli.rn1. Tokinin parkı ve alış-veriş merkezinin orası pislik içerisinde. Belediyemiz bu işletmelerden ve buradaki abonelerinden çevre ve temizlik vergisi almıyor galiba. Geçenlerde belediye ekipleri gelip çimleri biçtiler sağolsunlar biçtikleri çimleri toplamak yeri olduğu gibi bırakıp gittiler. Çimler biçilince otların içerisinde ki psliklerde ortaya çıktı ve rüzgarla her yere dağıldı. Ayrıca o işletmelerin etrafı kirletmemesi için de her hangi bir yaptırım da yok. 750 konutun bulunduğu ve 3000 civarı insanın yaşadığı küçük bir mahallenin hali içler acısı. Park ve bahçeler müdürlüğüne bu üstün hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim
-----Sponsorlu Bağlantılar-----