O artık Muttalip Yıldırım değil!

Karaman eski tema vakfı şube başkanı Muttalip Yıldırım'ın ismi için mahkeme kararını verdi.

Reklam
O artık Muttalip Yıldırım değil!
26 Aralık 2019 - 12:30 - Güncelleme: 29 Aralık 2019 - 11:45
Reklam

Karaman'da uzun dönem TEMA Vakfı Karaman Şube Başkanlığı yapan Muttalip Yıldırım mahkemeye başvurarak ismini değiştirdi. Yıldırım mahkeme kararı ile 59 yıl sonra Alptekin ismini aldı.

Karaman'ın tanınan simalarından eski TEMA Vakfı Karaman Şube Başkanı Muttalip Yıldırım Karaman adliyesine başvurarak ismini değiştirmek istediğini belirtti. İsminin bir anlamının olmadığını söyleyen Yıldırım isminin kökeninin arapçadan geldiğini ve son dönemde arapların Türk düşmanlığı yapmasından rahatsızlık duyduğunu belirterek isminin Alptekin olarak değiştirilmesini talep etti.

Yıldırım'ın talebini olumlu gören mahkeme Muttalip Yıldırım'ın 59 yıllık ismini değiştirmesine onay verdi. 59 yıl sonra kimlikten Muttalip ismi silinerek Alptekin ismi yazıldı.

Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada; “Değerli dostlarım, kıymetli arkadaşlarım. Belli bir bilgi, bilinç, şuura geleli, rahmetli dedemin tasarrufu ile konulan ismimle barışık değildim. İslamdan ve Peygamber as dan çok önce dedesinin ismi olan Abdül-Muttalib ( Muttalib,in kulu ) ki ALLAH cc Muttalib diye bir ismi yoktur. muttalibin kulu olsun. Bana hep ters ve uzak geldi.

Bu arap kültürünün yüce İSLAM'ın gereği, emri gibi algılanması beni hep üzdü ve kabullenemedim.2011 yılında süriye ve arap dünyası ile başlayan siyasi gelişmelerde çarpık haince ve kaypak politikaları beni çok rahatsız ediyordu, Özellikle Filistin'in ve Arap birliğinin ülkemiz aleyhine yaptıkları kabul edilemezdi.

Yıllardır din diye dayatılan, karşı fikir dahi beyan etsen günah, haram suçlaması mahalle baskısına karşı, arap kültürüne duyarlı bir tepki, kendi kültür ve değerlerimize aidiyet duygusu ile farkındalık oluşturmanın Türk Ulusuna karşı sorumluluğun gereğiydi.
VİCDANEN RAHAT ve HUZURLUYUM. BU İNANCIMA, İSLAM ANLAYIŞIMA BİR SAYGISIZLIK, KARŞI DURUŞ DEĞİLDİR.

Bilhassa, KÜLTÜR İSTİLASINA,Arabizme KARŞI ASİL BİR BAŞKALDIRIDIR. Artık öze dönmenin, zor olanı yapmanın, tabuları, alışkanlıkları yıkmanın zamanı gelmişti. TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ, Fıratın doğusu olarak bilinen SURİYE SINIR HATTINI YPG/PKK OLARAK BİLİNEN VE VATANIMIZIN BİRLİĞİNE VE BÜTÜNLÜĞÜNE KASTEDEN TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN ARINDIRMAK İÇİN YAPILAN "BARIŞ PINARI HAREKATI" nı başlatmıştı. Bunun akabinde "ARAP BİRLİĞİ" ve ÜLKELERİNİN TAMAMININ, BARIŞ PINARI harekatı aleyhinde T.C. DEVLETİMİ KINAYIP TERÖR UNSURLARI İLE BERABER İZ DÜŞÜMLERİ, arap kökünden bir ismim olmasının hüznü ile açmış olduğum dava, bugün Karaman Asliye Hukuk mahkemesi'nde sonuçlandı.
Değerli dostlarımın tanıklık ve gözleminde mahkemece,Alptekin ismini kullanmama karar verilmiştir. Sevgi ve Saygılarımla” ifadelerine yer verdi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Karamanlı
    1 ay önce
    Madem müslümansın adını Ali ahmet Ömer Mustafa olarak değiştirebilirdin binlerce ad var.açıkça,erkekçe ben islama karşıyım Diyemiyorsun arab kültürü diye islama saldırıyorsun.Allah seni inandığın ırçılığın şaman dini üzere canını alsın.Açıkça ben müslüman değilim diyemiyorsun.Vasiyetini de yaz ben öldüğümde müslüman kültürü üzere defnetmeyin müslüman mezarlığına defn etmeyin diye
-----Sponsorlu Bağlantılar-----