Muhtarlar Karaman'da yalnız kaldı

Karaman'da düzenlenen 19 Ekim Muhtarlar günü etkinliklerinde Muhtarlar yalnız kaldı. Etkinliğe beklenen katılım olmadı.

Reklam
Muhtarlar Karaman'da yalnız kaldı
19 Ekim 2019 - 11:33
Reklam

Karaman'da bugün kutlanan Muhtarlar gününde Muhtarlar yalnız kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel ilgi gösterdiği Muhtarlar günü etkinliklerine Karaman'da beklenen katılım sağlanmadı.

Karaman'da 19 Ekim Muhtarlar günü etkinlikleri bugün sabah Atatürk Parkında yapılan etkinliklerle kutlandı. Karaman Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Ali Öngay tüm muhtarlar adına Atatürk anıtına çelenk koydu.

Çelenk koyma töreninin ardından saygı duruşuna geçen muhtarlar hep birlikte İstiklal marşını okudu. 

Törende konuşan Öngay, muhtarların demokrasinin en küçük yapı taşı olduğunu belirtirken, “19 Ekim’i bizlerin günü olarak tayin eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen değerli devlet büyüklerimize Türkiye’de görev yapan tüm muhtarlar adına teşekkür ediyorum dedi.

Öngay; “İlimizde gerek köy ve gerekse mahalle muhtarları olarak, İlinizin bütün kurum ve kuruluşları ile birlikte, tam dayanışma ve koordineli olarak görevimizi sürdürüyoruz. Bu anlamlı 19 Ekim muhtarlar günü bizler için ortak sorunlarımızı paylaşılıp, ortak çözüm yolları bulma açısından büyük önem taşımaktadır.

Muhtarlar, vatandaşlarımızın oylarıyla seçilen ve Cumhuriyet tarihimiz boyunca köy ve mahallelerimizin en önemli temsilcisi olmuşlar ve olmaya da devam edecektir.

Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına, sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır.

Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Muhtar, bulunduğu ferlerde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumlan arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklar olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. 

Muhtarlar, zor şartlar ve kısıtlı imkanlarla yürüttükleri fedakarca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da, son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin bizlere verdiği önemin bir göstergesidir.

Bu vesileyle bizlerin övünç günü olarak addedilen ve bu yıl 4. kez kutladığımız 19 Ekim Muhtarlar gününün yürekten kutluyor, bizlere bu görevde her türlü desteğini esirgemeyen Başta Sayın Valim olmak üzere, Belediye Başkanıma, daire amirlerine ve personeline teşekkür eder hepinize saygılar sunarım” dedi. Öngay'ın konuşmasının ardından Paşabağı Köyü eski Muhtarı Mustafa Yücetaş muhtarlar için yazdığı şiirini okudu.

Muhtarlar günü etkinliklerine Karaman İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun, Karaman Müftüsü Muhammet Lütfi Ketenci, Karaman İdare ve Denetim Müdürü Abdullah Şahiner ve muhtarlar katıldı. Programa Karaman il protokolü tarafından beklenen katılım olmadı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----