Mücadelede bizlerde varız

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası ortak açıklama yaptı. Enflasyon ile Mücadelede bizlerde varız dediler.

Editor: Buket Toprak
17 Ekim 2018 - 10:21 - Güncelleme: 19 Ekim 2018 - 10:15
Reklam

Karaman Ticaret ve Sanayi Odasında Karaman Ticaret Borsası ile birlikte ortak açıklama yapıldı. Her iki oda adına açıklamayı okuyan Mustafa Gökhan Alkan hep birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Bu gemide hep beraberiz dedi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşen “ programa Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, KTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Karaman Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mustafa Uysal, Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş, Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın  mensupları katıldı.

Odalar adına açıklama yapan Mustafa Gökhan Alkan fiyat istikrarı makroekonominin durumunu yansıtan en önemli gösterge olduğunun altını çizerken bizler enflasyonla mücadelede elimizi taşın altına koyacağız dedi.


Alkan; “Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. 
Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.  Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.  Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.

Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. 

Biz de, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Karaman Ticaret Borsası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda/Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. 

İnanıyorum ki, Karaman ili olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” ifadelerine yer verdi.

2018/10/2018-10-17-10-25-43.jpg
2018/10/2018-10-17-10-25-44.jpg
2018/10/2018-10-17-10-25-44_1.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..