Minnetini bir kez daha dile getirdi

Karaman ADD Karaman İl başkanı Ülkan Şanlıtürk Kadınların seçilme hakkını Atatürk'e borçlu olduğunu hatırlatarak Atatürk'e olan şükranlarını paylaştı.

Minnetini bir kez daha dile getirdi
04 Aralık 2019 - 11:26
Reklam

Karaman Atatürkçü Düşünce Derneği Karaman İl Başkanı Ülkan Şanlıtürk yayaınladığı mesaj ile Atatürk'e minnetini bir kez daha dile getirdi. 

Şanlıtürk yaptığı yazılı açıklamada Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 5 Aralık 1934’de bütün dünyanın hayranlığını kazanan bir çıkışla kadınlara milletvekili seçilme hakkını tanıdı dedi.

Şanlıtürk toplumun bir yarısı topraklara zincirle bağlı iken, diğer bir yarısının yükselmesi mümkün müdür?” sözü bu konudaki bakış açısının net anlatımıdır diyerek, Milli Kurtuluş Savaşı’nda kadınlarımızın, vatanın her yerinde mücadeleye katılımları, dünya tarihinde saygıyla anılmaktadır. Büyük Devrimci ATATÜRK; “dünyada hiç bir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar emek verdim diyemez.” sözleriyle bunu teyit etmektedir. 

ATATÜRK Türkiye’sinde, 08 Şubat 1935’de gerçekleşen genel seçimlerde, 17 kadın, milletvekili olarak TBMM’de yer almıştır. Avrupa’nın ve dünyanın büyük kaosa, 2. Dünya Savaşı’na sürüklendiği bir dönemde, Türkiye böylece yine fark yaratmıştır.

Millet olarak ATATÜRK’e çok şey borçluyuz. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla… Milletimizin her bir ferdini bu sorumluluğun bilincinde olmaya çağırıyoruz. 

Atatürkçü Düşünce Derneği çatısı altında, binlerce kadın üyemiz, yöneticilerimiz ve şube başkanlarımız Büyük ATATÜRK’e minnet duyarak çalışmaktadır.  Sorumluluk duygusuyla, büyük özveriyle mücadele veren tüm kadın üyelerimizin ve kadınlarımızın Seçme ve Seçilme Hakkı kazanmalarının yıl dönümünü kutluyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum